28.9 C
Śrem
sobota, 19 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Pomyliła paralizator z telefonem. Interweniowała policja
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Pomyliła paralizator z telefonem. Interweniowała policja

Niepokojące zgłoszenie 2 maja otrzymała śremska komenda policji. Wg osoby zgłaszającej kobieta została zaatakowana przez nieznanego jej mężczyznę, który miał ją razić paralizatorem oraz kopać w jej samochód.

Sprawą pilnie zajęli się policjanci z patrolówki, którzy błyskawicznie namierzyli zarówno osobę zgłaszającą oraz napastnika. Koniec końców okazało się, że żadnego paralizatora nie było, a wystraszona kobieta pomyliła urządzenia.

Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce to przede wszystkim okazało się, że nikt nikogo paralizatorem nie zaatakował. Zgłaszająca po prostu pomyliła telefon z paralizatorem – wyjaśnia podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP w Śremie.

Kobieta mogła się pomylić, będąc w strachu i stresie, nietrudno o tego typu pomyłkę, zwłaszcza że napastnik znajdował się pod wpływem alkoholu.

Cała sytuacja skończyła się jedynie na strachu i mandacie dla napastnika.

Czytaj także: Orkowo. W ogniu stanęło ponad 90 balotów [FILM]

– Z ustaleń policjantów wynika, że kiedy mężczyzna i kobieta mieszkający w gminie Śrem wraz z dwójką dzieci przyjechali na stację paliw, to nieznany im mężczyzna chciał od nich papierosa i kiedy dwukrotnie spotkał się z odmową, to kopnął w ich samochód. Trzymał w ręce telefon i zgłaszająca, która była zdenerwowana myślała, że to paralizator. Agresorem okazał się 25-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który do Śremu przyjechał w odwiedziny do swojej dziewczyny. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. W obecności policjantów przeprosił za swoje zachowanie ­ – dodaje policjantka.

Agresywny mężczyzna nie zauważył, że wewnątrz auta znajdowały się dzieci, które mogły przestraszyć się całą sytuacją. Ostatecznie nikomu nic się nie stało, a 25-latek został ukarany mandatem karnym za niezasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej.

 

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...