24.1 C
Śrem
niedziela, 20 czerwca, 2021
Strona główna Kultura „Obrazy majestatu” w Muzeum Śremskim
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

„Obrazy majestatu” w Muzeum Śremskim

W niedzielę, 16 maja w Muzeum Śremskim odbędzie się wernisaż obrazów Tadeusza Sobkowiaka „Obrazy majestatu”. Artysta przedstawi swoje najlepsze prace. Współorganizatorem wystawy jest śremska Pracownia nad Wartą.

Tadeusz Sobkowiak urodził się w 1955 roku w Poznaniu. Artysta już od najmłodszych lat interesował się malarstwem. Ma na swoim koncie wiele nagród i wystaw. Jego prace można było podziwiać m.in. w Berlinie, Londynie czy w Lwowie.

Tadeusz Sobkowiak inspiruje się astronomią, literaturą science-fiction i światem natury. W jego pracach znajdziemy wiele nawiązań do mitologii. A tak o sobie mówi sam artysta:

„Podróżnik w czasoprzestrzeni osobistej. Malarz świateł i cieni, lasów i łąk, plaż i nieba, stworów dziwnych i straszliwych zarazem, liści i gałęzi, tajemnych okrętów i nieodkrytych lądów. Poszukiwacz sekretu życia i śmierci, bytów nieodgadnionych, zagubionych mitów i legend wszelakich. Wielość głosów, teoretycznie sobie obcych i antagonistycznych, staram się scalić malarsko w jednej miłosnej pieśni Życia. Twórca baśni przyrody, baśni universum, wsłuchany w śpiew wiatru i wielorybów, ożywiający kamienie i usypiający lęki. Świat, jako wielowarstwowa struktura istot powiązanych kosmiczną pępowiną oraz wnikanie w naturę rzeczy, to główny kierunek moich poszukiwań twórczych”

Wernisaż odbędzie się 16 maja o godzinie 16.00. Wystawę zatytułowaną „Obrazy majestatu” można będzie podziwiać do 27 czerwca. Wstęp bezpłatny!

„Obrazy majestatu” w Muzeum Śremskim

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...