10.9 C
Śrem
czwartek, 26 maja, 2022

Strona główna Aktualności Na sygnale Potrącenie nastolatków na przejściu dla pieszych
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Potrącenie nastolatków na przejściu dla pieszych

Śremska policja wyjaśnia okoliczności potrącenia dwóch chłopców, do którego doszło na ul. Gostyńskiej w Śremie. Obaj nastolatkowie trafili do szpitala w Śremie.

10 maja około godziny 17 na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Gostyńskiej w Śremie doszło do zdarzenia drogowego. W dwóch chłopców, którzy prawidłowo pokonywali jezdnię, pokonując ją przez oznakowane przejście dla pieszych, wjechał osobowy opel.

Pierwsi na zdarzenie najechali medycy z karetki transportowej, którzy zajęli się potrąconymi chłopcami i udzielili im pomocy medycznej. Następnie na zdarzenie przyjechała policja oraz systemowa karetka pogotowia.

Dwaj chłopcy, którzy pokonywali jezdnię zabrani zostali do szpitala. Kierującemu oplem, który poruszał się w kierunku centrum miasta nic się nie stało i nie wymagał pomocy medycznej.

Wstępnie zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję, jednak po badaniach w szpitalu okaże się, czy żadna z kości potrąconych nastolatków nie jest złamana. Jeżeli tak, wówczas nastąpi przekwalifikowanie zdarzenia na wypadek drogowy.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śremska policja apeluje o czujność. Oszuści znów atakują! Na celowniku – seniorzy

Policjanci z Kalisza informują o tym, że we wtorek, 24 maja do 86-letniej seniorki, mieszkanki Kalisza, zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Nieznajomy...

OSP Lubiatowo otrzyma samochód strażacki

5 maja podczas sesji rady miejskiej gminy Kostrzyn podjęta została uchwała w sprawie pomocy rzeczowej dla gminy Dolsk. Docelowym beneficjentem jest OSP Lubiatowo, do...

Zaśpiewali z okazji Dnia Mamy. Popłynęły łzy…

Na ten moment czekali bardzo długo. Za nimi wiele długich prób. Mowa oczywiście o młodych wokalistach szkolących się w Studio Piosenki Melody, pod dyrekcją...