15.1 C
Śrem
czwartek, 21 października, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Potrącenie nastolatków na przejściu dla pieszych
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Potrącenie nastolatków na przejściu dla pieszych

Śremska policja wyjaśnia okoliczności potrącenia dwóch chłopców, do którego doszło na ul. Gostyńskiej w Śremie. Obaj nastolatkowie trafili do szpitala w Śremie.

10 maja około godziny 17 na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Gostyńskiej w Śremie doszło do zdarzenia drogowego. W dwóch chłopców, którzy prawidłowo pokonywali jezdnię, pokonując ją przez oznakowane przejście dla pieszych, wjechał osobowy opel.

Pierwsi na zdarzenie najechali medycy z karetki transportowej, którzy zajęli się potrąconymi chłopcami i udzielili im pomocy medycznej. Następnie na zdarzenie przyjechała policja oraz systemowa karetka pogotowia.

Dwaj chłopcy, którzy pokonywali jezdnię zabrani zostali do szpitala. Kierującemu oplem, który poruszał się w kierunku centrum miasta nic się nie stało i nie wymagał pomocy medycznej.

Wstępnie zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję, jednak po badaniach w szpitalu okaże się, czy żadna z kości potrąconych nastolatków nie jest złamana. Jeżeli tak, wówczas nastąpi przekwalifikowanie zdarzenia na wypadek drogowy.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śrem pamięta o rozstrzelanych 20.10.1939r.

20 października 1939 roku odbyły się pierwsze masowe, publiczne egzekucje dokonane w ramach Operacji Tannenberg. Wówczas, na oczach innych mieszkańców, również dzieci, bestialsko zamordowanych...

Derby zasłużenie dla KSGB

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy już w 8 minucie objęli prowadzenie po „samobóju” Stanisława Kiela, który interweniował na tyle pechowo, że...

Dlaczego warto pomyśleć zanim coś się zrobi?! – zaproszenie na wykład

W środę, 27 października warto zajrzeć do muzeum, na ten dzień bowiem zaplanowano wykład pod ciekawym tytułem „Dlaczego warto pomyśleć zanim coś się zrobi”....