28.9 C
Śrem
sobota, 19 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Potrącenie nastolatków na przejściu dla pieszych
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Potrącenie nastolatków na przejściu dla pieszych

Śremska policja wyjaśnia okoliczności potrącenia dwóch chłopców, do którego doszło na ul. Gostyńskiej w Śremie. Obaj nastolatkowie trafili do szpitala w Śremie.

10 maja około godziny 17 na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Gostyńskiej w Śremie doszło do zdarzenia drogowego. W dwóch chłopców, którzy prawidłowo pokonywali jezdnię, pokonując ją przez oznakowane przejście dla pieszych, wjechał osobowy opel.

Pierwsi na zdarzenie najechali medycy z karetki transportowej, którzy zajęli się potrąconymi chłopcami i udzielili im pomocy medycznej. Następnie na zdarzenie przyjechała policja oraz systemowa karetka pogotowia.

Dwaj chłopcy, którzy pokonywali jezdnię zabrani zostali do szpitala. Kierującemu oplem, który poruszał się w kierunku centrum miasta nic się nie stało i nie wymagał pomocy medycznej.

Wstępnie zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję, jednak po badaniach w szpitalu okaże się, czy żadna z kości potrąconych nastolatków nie jest złamana. Jeżeli tak, wówczas nastąpi przekwalifikowanie zdarzenia na wypadek drogowy.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...