24.1 C
Śrem
niedziela, 20 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności Nowe twarze w śremskiej policji
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Nowe twarze w śremskiej policji

Szeregi śremskiej policji zasiliło trzech nowych funkcjonariuszy - post. Kacper Cichocki, post. Albert Radzki oraz post. Jakub Ściubidło. 6 maja złożyli oni uroczyste ślubowanie, które odebrał Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak wraz z zastępcą mł. insp. Konradem Bartłomiejczakiem. Policjantów czeka teraz kurs w szkole policyjnej.

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej”

– W czwartek, 6 maja w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Śremie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której ślubowanie złożyło trzech nowych, śremskich policjantów. Ślubowanie odebrał Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak wraz ze swoim I Zastępcą mł. insp. Konradem Bartłomiejczakiem – informuje podinsp. Ewa Kasińska z KPP w Śremie.

Insp. Sławomir Jądrzak pogratulował nowym funkcjonariuszom i odniósł się do słów roty ślubowania, także w kontekście tragicznej śmierci policjanta, który zginął na służbie zastrzelony w Raciborzu.

– To była ważna uroczystość dla naszych nowych kolegów, a są nimi: post. Kacper Cichocki, post. Albert Radzki oraz post. Jakub Ściubidło. Teraz adeptów zawodu policjanta czeka również ważny kurs podstawowy w szkole policyjnej, a po jego zakończeniu rozpoczną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu śremskiego. Nowym policjantom gratulujemy! Życzymy satysfakcji, wytrwałości i powodzenia! – dodaje Ewa Kasińska.

Oprac. DG

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...