27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremBędzie remont mostu nad Kanałem Ulgi
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Będzie remont mostu nad Kanałem Ulgi

To już pewne! Most nad kanałem ulgi przejdzie remont. Śremski ratusz ogłosił w tej sprawie przetarg. Na pierwszy etap prac urząd zabezpieczył kwotę 1,25 mln zł.

Od kilku tygodni obserwujemy postęp prac przy budowie kładki pieszo–rowerowej przez Kanał Ulgi. Prace budowlane rozpoczęły się z końcem stycznia br. Kładka docelowo połączy się z powstającą ścieżką rowerową w Zbrudzewie, a także tą w kierunku Mechlina. Koszt budowy kładki to 7 134 765,53 zł.

Śrem - budowa kładki nad Kanałem Ulgi

Tymczasem w ostatnich dniach coraz głośniej mówi się o fatalnym stanie samego mostu nad Kanałem Ulgi. Pewne jest, że wymaga pilnej modernizacji. W związku z tym urząd miejski rozpisał przetarg na pierwszy etap modernizacji. Zapisano w nim takie prace jak: modernizacja nawierzchni asfaltowej na moście, wykonanie nowej izolacji z papy termozgrzewalnej, wykonanie nowej nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej, naprawa stref dylatacyjnych obiektu, wymiana gzymsów, wymiana istniejących balustrad na bariery ochronne oraz ewentualna wymiana łożysk.

Budowa kładki na Kanale Ulgi

Urząd miejski na modernizację zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości 1 250 000 zł. Czy to wystarczy? Wyniki przetargu poznamy pod koniec maja.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe