3.5 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Szykuje się mordęga dla kierowców. WZDW zamknie trasę Śrem – Jerka
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Szykuje się mordęga dla kierowców. WZDW zamknie trasę Śrem – Jerka

Już od poniedziałku droga wojewódzka 432 Śrem – Jerka będzie zamknięta dla ruchu. Wszystko przez prace remontowe w Łuszkowie.

Od najbliższego poniedziałku 10 maja rozpoczną się prace rozbiórkowe tuż za granicą powiatu śremskiego. Rozbierany będzie stary mostek znajdujący się w ciągu drogi wojewódzkiej. W jego miejsce WZDW postawi nowy przepust.

W związku z pracami wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu, która nakłada na kierujących… dodatkowe 50 km w ramach objazdu. Tymczasowa organizacja ruchu przygotowana przez WZDW zakłada ruch pojazdów przez Dolsk i Kunowo do Jerki.

Wykonawcą inwestycji, która kosztować będzie niemal milion złotych jest wyłoniona w przetargu firma Kormost S.A. z Bydgoszczy. Do przetargu stanęło jedenaście podmiotów.

WZDW remont w Łuszkowie
Proponowany przez WZDW objazd nakłada na kierujących około 50 km dłuższą trasę. / grafika: WZDW Poznań

WZDW zakłada, że prace remontowe zakończą się po upływie niemal czterech miesięcy. Planowany termin zakończenia prac zbiega się z terminem końca wakacji szkolnych.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zielony Śrem – masz wpływ, gdzie pojawią się nowe drzewa

Pracownicy Śremskiego ratusza wskazali 10 możliwości typowania obszarów do nasadzenia. Są to: Park Miejski im. Powstańców Wlkp.  - drzewa/krzewy, Miejski Park Ekologiczny im. Włodzimierza...

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...