24.1 C
Śrem
niedziela, 20 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności OSP Pysząca może obejść się smakiem. Pieniędzy na wóz bojowy nie będzie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

OSP Pysząca może obejść się smakiem. Pieniędzy na wóz bojowy nie będzie

Były przymiarki, obietnice i gwarancje, a skończyło się… jak zawsze. OSP Pysząca znowu na lodzie jeśli chodzi o nowy wóz bojowy.

314 jednostek OSP w Polsce otrzyma dofinansowanie o łącznej wartości około 244 mln zł na zakup nowych wozów bojowych. Z samej Wielkopolski takie wsparcie otrzyma 30 jednostek. Niestety na liście upublicznionej przez KG PSP nie znalazł się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pyszącej, która ubiegała się o środki na zakup nowego wozu bojowego.

Strażacy z Pyszącej mieli zagwarantowane przez burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego środki w wysokości pół miliona złotych. Drugą część pieniędzy chcieli pozyskać właśnie z dofinansowania i dotacji.

Ochotnicy liczyli, że wszystko się uda, już nawet byli po wstępnych pomiarach remizy na okoliczność wstawienia do niej nowego i lśniącego ciężkiego wozu gaśniczego. Teraz okazuje się, że całe te przygotowania na nic. Jednostka nie załapała się na dofinansowanie i zamiast na realizacji skończyło się tylko na planach zakupu nowego samochodu.

Strażacy z Pyszącej liczyli się z tym, że o rządowe środki finansowe może być ciężko. Gmina Śrem uznawana jest za antypiowską, a to rząd Zjednoczonej Prawicy rozdzielał środki. Jednak po cichu mieli nadzieję, że jednak się uda.

Poza tym w ostatnich latach do gminy Śrem płynęły środki zewnętrze na nowe pojazdy bojowe dla OSP. Przypomnijmy w 2019 roku jednostka OSP Niesłabin otrzymała nowy wóz gaśniczy a rok później podobne wsparcie otrzymała jednostka OSP Wyrzeka. Trzeci rok z rzędu otrzymać wsparcie rządowe na zakup auta bojowego byłoby ciężko. Jak widać- sztuka ta się nie udała.

Źródłofot. KG PSP
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...