28.9 C
Śrem
sobota, 19 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Ile osób zmieści się do audi a3? Śremska policja poznała odpowiedź na...
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Ile osób zmieści się do audi a3? Śremska policja poznała odpowiedź na to pytanie

Odpowiedź na to pytanie poznali policjanci ze śremskiej komendy, którzy zatrzymali do kontroli drogowej audi a3. Liczba osób podróżujących autem wprawiła mundurowych w osłupienie.

Kontrola drogowa miała miejsce 1 maja kilka minut przed północą. Doszło do niej na ul. Kilińskiego w Śremie. Funkcjonariusze ze śremskiej patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej audi a3.

Samochodem kierował 21-letni mieszkaniec gminy Brodnica z kolei na fotelu pasażera siedzącego obok kierowcy znajdował się 19-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. W aucie, którego producent przewidział, że maksymalnie może poruszać się pięć osób, na tylnej kanapie znajdowało się aż sześć osób! – Jak się okazało dwie 16-latki, jedna mieszkająca w gminie Śrem, a druga z Poznania i 14-latka z Poznania siedziały na kolanach trzech mężczyzn, mających 24, 19 oraz 18 lat i mieszkających w powiecie średzkim – przekazuje podinsp. Ewa Kasińska ze śremskiej komendy policji.

A to jeszcze nie koniec liczby podróżujących samochodem.

Podczas dalszej kontroli policjanci sprawdzili bagażnik auta. Tam również znajdowali się pasażerowie. Były to dwie małoletnie mieszkanki Poznania. Obie podróżowały w bagażniku.

Skąd taka nadprogramowa ilość podróżnych i to z różnych miejscowości?

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dziewczyny z Poznania najpierw odwiedziły swoją koleżankę mieszkającą w gminie Śrem, a kiedy wszystkie zgłodniały, to postanowiły poszukać miejsca, w którym można coś dostać do jedzenia i kogoś, kto je tam zabierze – wyjaśnia funkcjonariuszka policji.

Finał sprawy jest taki, że za nadprogramową ilość podróżnych 21-letni brodniczanin stracił uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. To już miało miejsce. Policja poczyniła także kroki prawne wobec nieodpowiedzialnego kierowcy i skierowała przeciwko niemy wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...