12.2 C
Śrem
niedziela, 16 maja, 2021
Strona główna Aktualności Dziś luzowanie obostrzeń. Co się zmienia?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Dziś luzowanie obostrzeń. Co się zmienia?

Od dziś do szkół wracają uczniowie klas 1-3. Luzowanie obostrzeń dotyczy również handlu i sektora usług. Szczegóły poniżej.

Od 1 maja otwarte zostały salony fryzjerskie i kosmetyczne w całym kraju. Choć tu trzeba dodać, że de facto stało się to dopiero w poniedziałek. Od dziś dozwolone jest również uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z limitem do 50 osób.

Rząd zezwolił także na uprawianie sportu w krytych obiektach sportowych oraz na basenach, lecz dotyczy to tylko zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Dozwolone jest maksymalne 50 proc. obłożenie obiektu.

Od 4 maja odmrożona zostaje kultura. Od dziś otwarte będą galerie sztuki i muzea z limitem 1 osoby na 15 m kw. Oczywiście w ścisłym reżimie sanitarnym.

Od poniedziałku otwarte będą sklepy budowlane, meblowe oraz galerie handlowe z limitem 1 osoby na 15m kw.

Od 4 maja zmienia się również limit osób w świątyniach. Msze mogą się odbywać z limitem 1 osoby na 15 m kw. w świątyniach. Ministerstwo zdrowia rekomenduje odprawianie ceremonii na świeżym powietrzu.

I jeden z najważniejszych zapisów – wraca nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkoły podstawowej, w ścisłym reżimie sanitarnym. Zaleca się wietrzenie sal podczas przerw oraz dezynfekcję placówek w weekendy.

Natomiast od najbliższej soboty, 8 maja zostaną otwarte hotele dla gości. Dozwolone będzie jednak maksymalne 50 proc. obłożenie obiektu. Nadal zamknięte pozostaną restauracje oraz strefa welness&spa.

Źródłofot. pixabay
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Rozpoznajesz go? Policja prosi o pomoc

Ciało mężczyzny odkryto 16 stycznia na terenie jednej z posesji w Kłodzie w gminie Rydzyna. Przy zwłokach nie było żadnych dokumentów. Mężczyzna ubrany był w...

Luzowanie obostrzeń. Wraca gastronomia w ogródkach czy zdjęcie maseczek

Gastronomia po ponad półrocznym zamknięciu zaczynie się otwierać w sobotę. Na pełne otwarcie lokali musimy poczekać do 28 maja, ale już od jutra będzie...

Zawsze uśmiechnięty i pełen wigoru. Damian Wesołowski nowym dzielnicowym KPP Śrem

Sierżant sztabowy Damian Wesołowski w służbie Policji jest od 2006 roku. Od samego początku zawodowo związany jest ze Śremie. Najpierw służył w konwojówce, a...