15.1 C
Śrem
czwartek, 21 października, 2021
Strona główna Aktualności Dziś luzowanie obostrzeń. Co się zmienia?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Dziś luzowanie obostrzeń. Co się zmienia?

Od dziś do szkół wracają uczniowie klas 1-3. Luzowanie obostrzeń dotyczy również handlu i sektora usług. Szczegóły poniżej.

Od 1 maja otwarte zostały salony fryzjerskie i kosmetyczne w całym kraju. Choć tu trzeba dodać, że de facto stało się to dopiero w poniedziałek. Od dziś dozwolone jest również uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z limitem do 50 osób.

Rząd zezwolił także na uprawianie sportu w krytych obiektach sportowych oraz na basenach, lecz dotyczy to tylko zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Dozwolone jest maksymalne 50 proc. obłożenie obiektu.

Od 4 maja odmrożona zostaje kultura. Od dziś otwarte będą galerie sztuki i muzea z limitem 1 osoby na 15 m kw. Oczywiście w ścisłym reżimie sanitarnym.

Od poniedziałku otwarte będą sklepy budowlane, meblowe oraz galerie handlowe z limitem 1 osoby na 15m kw.

Od 4 maja zmienia się również limit osób w świątyniach. Msze mogą się odbywać z limitem 1 osoby na 15 m kw. w świątyniach. Ministerstwo zdrowia rekomenduje odprawianie ceremonii na świeżym powietrzu.

I jeden z najważniejszych zapisów – wraca nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkoły podstawowej, w ścisłym reżimie sanitarnym. Zaleca się wietrzenie sal podczas przerw oraz dezynfekcję placówek w weekendy.

Natomiast od najbliższej soboty, 8 maja zostaną otwarte hotele dla gości. Dozwolone będzie jednak maksymalne 50 proc. obłożenie obiektu. Nadal zamknięte pozostaną restauracje oraz strefa welness&spa.

Źródłofot. pixabay
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Nadchodzą silne wiatry! Jest ostrzeżenie IMGW

Pogoda za oknem jaka jest widzi każdy. Z każdą godziną będzie się ona pogarszała. W godzinach popołudniowych ma już dość mocno wiać. Prognozuje się wystąpienie...

Śrem pamięta o rozstrzelanych 20.10.1939r.

20 października 1939 roku odbyły się pierwsze masowe, publiczne egzekucje dokonane w ramach Operacji Tannenberg. Wówczas, na oczach innych mieszkańców, również dzieci, bestialsko zamordowanych...

Derby zasłużenie dla KSGB

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy już w 8 minucie objęli prowadzenie po „samobóju” Stanisława Kiela, który interweniował na tyle pechowo, że...