20.1 C
Śrem
niedziela, 25 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Dziś luzowanie obostrzeń. Co się zmienia?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Dziś luzowanie obostrzeń. Co się zmienia?

Od dziś do szkół wracają uczniowie klas 1-3. Luzowanie obostrzeń dotyczy również handlu i sektora usług. Szczegóły poniżej.

Od 1 maja otwarte zostały salony fryzjerskie i kosmetyczne w całym kraju. Choć tu trzeba dodać, że de facto stało się to dopiero w poniedziałek. Od dziś dozwolone jest również uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z limitem do 50 osób.

Rząd zezwolił także na uprawianie sportu w krytych obiektach sportowych oraz na basenach, lecz dotyczy to tylko zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Dozwolone jest maksymalne 50 proc. obłożenie obiektu.

Od 4 maja odmrożona zostaje kultura. Od dziś otwarte będą galerie sztuki i muzea z limitem 1 osoby na 15 m kw. Oczywiście w ścisłym reżimie sanitarnym.

Od poniedziałku otwarte będą sklepy budowlane, meblowe oraz galerie handlowe z limitem 1 osoby na 15m kw.

Od 4 maja zmienia się również limit osób w świątyniach. Msze mogą się odbywać z limitem 1 osoby na 15 m kw. w świątyniach. Ministerstwo zdrowia rekomenduje odprawianie ceremonii na świeżym powietrzu.

I jeden z najważniejszych zapisów – wraca nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkoły podstawowej, w ścisłym reżimie sanitarnym. Zaleca się wietrzenie sal podczas przerw oraz dezynfekcję placówek w weekendy.

Natomiast od najbliższej soboty, 8 maja zostaną otwarte hotele dla gości. Dozwolone będzie jednak maksymalne 50 proc. obłożenie obiektu. Nadal zamknięte pozostaną restauracje oraz strefa welness&spa.

Źródłofot. pixabay
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Udowodnili, że ratowanie życia mają we krwi

W minioną sobotę na placu przy OSP Brodnica odbyła się pierwsza – i miejmy nadzieję, że nie ostatnia akcja krwiodawcza, pod hasłem „Ratowania Życia...

Remont musi poczekać. Chętny był jeden, ale był za drogi

Kiedy powstawała restauracja McDonald’s wyremontowano miejski fragment ul. Gostyńskiej, który leży w ciągu drogi wojewódzkiej 432. Wówczas śremianie zastanawiali się, dlaczego tylko fragment ulicy...

Poczta Polska ostrzega przed oszustwami

Spółka przypomina, że nie wysyła drogą elektroniczną żadnych wiadomości zawierających prośby o uzupełnienie dokumentacji celnej, dotyczącej towarów zakupionych w azjatyckich sklepach internetowych. Osoby, które...