3.3 C
Śrem
sobota, 26 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościMajówka pod znakiem szczepień

Majówka pod znakiem szczepień

Szczepienie przeciw COVID-19 to dobry plan na majówkę! – zapewnia ministerstwo zdrowia. Od 1 do 3 maja każda osoba posiadająca e-skierowanie będzie mogła zaszczepić się bez rejestracji w mobilnym punkcie szczepień.

– W każdym województwie od 1 do 3 maja stanie specjalny punkt szczepień. Osoby z grupy wiekowej uprawnionej do szczepienia, które mają wystawione e-skierowanie, mogą bez rejestracji i umawiania się na konkretną godzinę, przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson. Medycy będą czekać na chętnych w 16 miastach w całej Polsce – zapewnia minister zdrowia.

W Wielkopolsce taki punkt powstaje na poznańskiej Malcie. Przy ul. Wiankowej rozpoczęły się już przygotowania do tej akcji. Z informacji przekazanej przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki wynika, że do Wielkopolski trafi łącznie 2500 dawek szczepionki firmy Johnson & Johnson.

Kadra medyczna będzie szczepić w godzinach od 10.00 do 19.00 według poniższego harmonogramu:

  • 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze,
  • 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze.

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Organizatorzy szczepień zapewniają, że w majówkowy weekend wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę.

Tak jak w działających już punktach szczepień, również i w tym punkcie obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami – zapewnia MZ

Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że liczba szczepionek jest ograniczona.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...