12.2 C
Śrem
niedziela, 16 maja, 2021
Strona główna Aktualności Brodnica To serce bije dla 10-letniego Tomka
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

To serce bije dla 10-letniego Tomka

Szkoła Podstawowa im. gen. J. Wybickiego w Manieczkach włącza się w pomoc dla 10-letniego Tomka, chłopca z autyzmem. W tym celu przed szkołą pojawiło się ogromne serce na nakrętki dla chłopca.

Tomek ma 10 lat. Jak każde dziecko jest kochanym przez rodziców chłopcem Rodzice Tomka o chorobie syna – który cierpi na autyzm – dowiedzieli się dopiero w 2019 roku. U dziecka stwierdzono autyzm atypowe.

10-latek cierpi także na astmę oskrzelową oraz niepełnosprawność intelektualną. Rodzice dziecka zgłosili się do dyrekcji szkoły, czy ta nie może pomóc ich w jakiś sposób.

To serce bije dla 8-letniego Tomka
Pierwszym dzieckiem, dla którego zbierają nakrętki w szkole jest 8-letni Tomek

W szkole ostatnio pojawiło się wielkie czerwone serce na nakrętki, do którego wszyscy zainteresowani mogą wrzucać plastikowe nakrętki.

„Informujemy ofiarodawców, że nakrętki, które zbieramy od poniedziałku do naszego serca stojącego obok szkoły, przeznaczymy na wsparcie zakupu trzykołowego rowerka dla niepełnosprawnego 10-latka ze Śremu Tomka Józefowskiego” – czytamy w mediach społecznościowych na profilu szkoły.

Kto nie ma nakrętek, ten może pomóc w inny sposób – wpłacając gotówkę na zbiórkę pod hasłem „Rowerek dla dziecka z Autyzmem” w serwisie pomagam.pl. Organizatorem zbiórki jest ojciec Tomka, Krzysztof Józefowski. Kwota wsparcia o jakie ubiegają się bliscy 8-latka to 10 tys. złotych.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Rozpoznajesz go? Policja prosi o pomoc

Ciało mężczyzny odkryto 16 stycznia na terenie jednej z posesji w Kłodzie w gminie Rydzyna. Przy zwłokach nie było żadnych dokumentów. Mężczyzna ubrany był w...

Luzowanie obostrzeń. Wraca gastronomia w ogródkach czy zdjęcie maseczek

Gastronomia po ponad półrocznym zamknięciu zaczynie się otwierać w sobotę. Na pełne otwarcie lokali musimy poczekać do 28 maja, ale już od jutra będzie...

Zawsze uśmiechnięty i pełen wigoru. Damian Wesołowski nowym dzielnicowym KPP Śrem

Sierżant sztabowy Damian Wesołowski w służbie Policji jest od 2006 roku. Od samego początku zawodowo związany jest ze Śremie. Najpierw służył w konwojówce, a...