15.1 C
Śrem
czwartek, 21 października, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Śremianin w grupie złodziei aut i paserów
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Śremianin w grupie złodziei aut i paserów

Kryminalni z KWP Poznań rozbili grupę złodziei samochodów i paserów kradzionych aut. Pośród zatrzymanych jest 36-latek ze Śremu.

Od kilku miesięcy wielkopolska policja rozpracowywała grupę, która specjalizowała się w kradzieży i paserstwie aut francuskich marek. Samochody kradzione były głównie na terenie Niemiec oraz Wielkopolski. Chociaż do pierwszych zatrzymań doszło już na początku lutego, mundurowi poinformowali o nich dopiero w środę 28 kwietnia.

Zatrzymani to 32 i 36 latek, mieszkańcy Poznania i Śremu. Podczas realizacji sprawy odzyskano dwa pojazdy marki renault koleos o wartości 80 tys. złotych (jeden na terenie pow. śremskiego, drugi w Poznaniu). Po sprawdzeniu okazało się, że obaj mężczyźni byli także poszukiwani do odbycia kar pozbawienia wolności za inne przestępstwa – przekazuje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskich policjantów.

Na tym sprawa się nie zakończyła. Kilka miesięcy później, w kwietniu zatrzymano kolejne osoby związane ze sprawą. Tym razem realizacja prowadzona była w Poznaniu, gdzie na Wildzie zlikwidowano „dziuplę” oraz odkryto części samochodowe pochodzące ze skradzionych na terenie Niemiec aut. Ujawniono również przedmioty służące do kradzieży samochodów oraz zagłuszania sygnału GPS. Także tam znaleziono renault megane pochodzące z kradzieży.

Śremianin w grupie złodziei aut i paserów
Podczas przeszukania „dziupli” ujawniono części samochodowe pochodzące z kradzieży.

Do tej sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn. Jeden z nich usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i paserstwa. Także był poszukiwany. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Poznań Wilda zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Wobec drugiego z mężczyzn, który usłyszał również zarzut kradzieży z włamaniem, prokuratura zastosowała poręczenie majątkowe i policyjny dozór – wyjaśnia Borowiak.

Wszystkim zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śrem pamięta o rozstrzelanych 20.10.1939r.

20 października 1939 roku odbyły się pierwsze masowe, publiczne egzekucje dokonane w ramach Operacji Tannenberg. Wówczas, na oczach innych mieszkańców, również dzieci, bestialsko zamordowanych...

Derby zasłużenie dla KSGB

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy już w 8 minucie objęli prowadzenie po „samobóju” Stanisława Kiela, który interweniował na tyle pechowo, że...

Dlaczego warto pomyśleć zanim coś się zrobi?! – zaproszenie na wykład

W środę, 27 października warto zajrzeć do muzeum, na ten dzień bowiem zaplanowano wykład pod ciekawym tytułem „Dlaczego warto pomyśleć zanim coś się zrobi”....