15.1 C
Śrem
czwartek, 21 października, 2021
Strona główna Materiał partnera Jak usunąć konto na FB?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Jak usunąć konto na FB?

Media społecznościowe rozgościły się w naszej rzeczywistości na dobre, dostarczając nie tylko rozrywki, ale także będąc potężnym źródłem informacji. Prawdziwą modą stało się przecież ogłaszanie przez polityków swoich decyzji na Twitterze czy nawiązywanie bliższych relacji z fanami przez celebrytów na Facebooku oraz Instagramie. Czy to źle? I tak i nie. Psychologowie twierdzą, że zanikają prawdziwe więzi społeczne, które zastępujemy rzeczywistością wirtualną. Jeśli chcesz przeprowadzić sobie okresowy detoks od social mediów, usuń konto na FB. Jak to zrobić?

Po co nam konto na FB?

Zacznijmy jednak od przybliżenia, po co tworzymy konta na Facebooku. Jest to portal społecznościowy, który przeznaczony jest dla każdego – niezależnie od miejsca zamieszkania czy zainteresowań. Jest jednak warunek, jaki trzeba spełnić, chcąc utworzyć swoje konto. Chodzi o wiek. Użytkownikiem portalu może być jedynie osoba, która ukończyła 13 lat.

Kwestią, którą warto podkreślić, omawiając konto na FB, jest jego uniwersalność. Profil wykorzystamy nie tylko do poruszania się po samym portalu, ale także do logowania na różnych stronach, wymagających podania choćby podstawowych danych osobowych, takich jak: imię, nazwisko, adres e-mail czy numer telefon. Facebook umożliwia również integrację konta użytkownika z grami internetowymi czy innymi mediami społecznościowymi.

Internetowy odwyk, czyli usuwamy konto

Kiedy wszechobecne social media zaczynają sterować naszym życiem, a wirtualna rzeczywistość staje się codziennością, należy pomyśleć o cyfrowym detoksie. Niektórym wystarczy rezygnacja z korzystania z telefonu czy komputera przez jakiś czas, inni natomiast zmuszeni są do usunięcia swoich profili w social media na stałe, aby nie ulec pokusom zajrzenia tam choćby na chwilę, w celu sprawdzenia, co ciekawego dzieje się u znajomych.

Likwidacja konta jest bardzo prosta. W zależności, czy korzystacie z wersji przeglądarkowej Facebooka, czy też aplikacji na smartfony, wystarczy wejść w ustawienia prywatności, odnaleźć opcje związane z własnością konta i wybrać opcję „dezaktywacja i usuwanie”. Na tym etapie możliwe jest pobranie wszystkich materiałów, jakie opublikowaliśmy na Facebooku, przede wszystkim zdjęć, filmów oraz postów. Od likwidacji profilu dzieli was tylko naciśnięcie guzika „usuń konto”. Otrzymacie ostrzeżenie o nieodwracalności tej operacji. Jeśli potwierdzicie swoją decyzję, znikniecie z przestrzeni wirtualnej.

Ograniczenie korzystania z social mediów

Nie zawsze jednak konieczny jest tak drastyczny krok, jakim jest likwidacja profilu. Jeśli chcecie odpocząć od Facebooka, wystarczy – z pomocą chwilówki bez BIK – kupić specjalną aplikację, która skutecznie zminimalizuje czas spędzany w social mediach. Jej zadaniem jest pilnowanie, abyśmy nie przesiadywali zbyt długo w wirtualnej rzeczywistości. Blokada nie może być łatwo usunięta, zarówno na komputerach, jak i na tabletach oraz smartfonach, przez co skupicie się na innych zadaniach niż ciągłe scrollowanie ekranu.

A to ciekawe

Śrem pamięta o rozstrzelanych 20.10.1939r.

20 października 1939 roku odbyły się pierwsze masowe, publiczne egzekucje dokonane w ramach Operacji Tannenberg. Wówczas, na oczach innych mieszkańców, również dzieci, bestialsko zamordowanych...

Derby zasłużenie dla KSGB

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy już w 8 minucie objęli prowadzenie po „samobóju” Stanisława Kiela, który interweniował na tyle pechowo, że...

Dlaczego warto pomyśleć zanim coś się zrobi?! – zaproszenie na wykład

W środę, 27 października warto zajrzeć do muzeum, na ten dzień bowiem zaplanowano wykład pod ciekawym tytułem „Dlaczego warto pomyśleć zanim coś się zrobi”....