24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremStarostwo powiatowe w Śremie NIE sprzedaje byłej strażnicy
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Starostwo powiatowe w Śremie NIE sprzedaje byłej strażnicy

We wtorek, 27 kwietnia „Śremski Komentarz Polityczny Piotr Hoffmann” zamieścił na Facebooku informację o tym, że budynek po byłej strażnicy został wystawiony na sprzedaż. To fake news. Owszem jest w Śremie budynek na sprzedaż, ale nie po strażnicy a sąsiedni.

Wystarczyło kilka chwil, by w naszej redakcji rozdzwoniły się telefony. – Piotr Hoffmann pisze, że strażnica jest na sprzedaż za milion złotych. A przecież ten teren burmistrz miał przeznaczyć pod budownictwo TBS – mówi jeden z naszych czytelników.

Fake news w wykonaniu "Śremskiego komentarza politycznego Piotra Hoffmanna"
Takiej treści nieprawdziwa informacja pojawiła się na profilu „Śremskiego komentarza politycznego Piotra Hoffmanna”.

 

Sprawdzamy zatem u źródła… Faktycznie we wtorek, 27 kwietnia na stronie internetowej starostwa powiatowego pojawiła się informacja dot. nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie przetargowym. Nieruchomość ta znajduje się przy Placu Straży Pożarnej 3 w Śremie. Jest to działka, która sąsiaduje z budynkiem byłej strażnicy (Plac Straży Pożarnej 1). Jest to zatem zupełnie odrębna nieruchomość, którą można zobaczyć na poniższej mapie.

Starostwo powiatowe w Śremie NIE sprzedaje byłej strażnicy

Starostwo powiatowe nie posiada działek na sprzedaż. Informacja, która pojawiła się na stronie internetowej oznacza, że na prośbę Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego podajemy do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie przetargowym, a stanowiącej własność Województwa Wielkopolskiego – wyjaśnia starosta Zenon Jahns

Budynek, o którym mowa, zajmuje działkę nr 365 o powierzchni 4414 m kw. Kwota podana w przetargu to 1 018 000 zł.

Nowe osiedle TBS

Przypomnijmy, że 10 marca 2021 roku w urzędzie miejskim w Śremie odbyło się spotkanie burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego z Zastępcą Prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości Jarosławem Puckiem. Tematem przewodnim spotkania była nowa koncepcja budowy osiedla mieszkaniowego na terenie dawnej strażnicy Państwowej Straży Pożarnej.

Starostwo powiatowe w Śremie NIE sprzedaje byłej strażnicy

Koncepcję nowego osiedla zaprezentował Wiesław Małaszniak, Prezes Zarządu Śremskiego TBS Spółka z o.o. Projekt zakłada budowę osiedla mieszkaniowego przy ul. Farnej w Śremie wraz z infrastrukturą drogową, parkingową oraz usługowo-handlową. W miejscu dawnej remizy oraz na terenie sąsiadującym ma powstać 12 nowoczesnych trzypiętrowych budynków mieszkalnych.

Śremski ratusz podkreśla, że przed  rozpoczęciem prac budowlanych niezbędne jest przejęcie przez gminę Śrem od Krajowego Zasobu Nieruchomości terenu wraz z budynkiem dawnej strażnicy. Konieczne będą także: zmiana studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe