9.5 C
Śrem
poniedziałek, 18 października, 2021
Strona główna Aktualności Brodnica Konsultacje z mieszkańcami odłożone w czasie… po raz kolejny
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Konsultacje z mieszkańcami odłożone w czasie… po raz kolejny

W gminie Brodnica szykowane są konsultacje, od wyniku których zależeć będzie czy na mapie gminy oraz Polski będzie Sulejewo czy może Sulejewo Folwark. Z uwagi a pandemię COVID-19 konsultacje się opóźnią.

Po raz kolejny konsultacje z mieszkańcami Sulejewa w sprawie zmiany nawy miejscowości. Ujednolicenie nazewnictwa jest konieczne. W gminie Brodnica występuje niezgodność nazewnictwa miejscowości Sulejewo Folwark, które w obowiązującym aktualnie wykazie urzędowym miejscowości figuruje, jako Sulejewo, natomiast w dokumentach urzędowych gminy występowało i występuje, jako Sulejewo Folwark.

Dlatego gmina będzie pytała mieszkańców, którą nazwę preferują, a następnie po podjęciu stosownej w tej sprawie uchwale rady gminy, informacja zostanie przekazana do MSWiA z wnioskiem o zmianę miejscowości.

Mieszkańcy, a obecnie jest ich tam ponad 30, z czego nie wszyscy pełnoletni, mieli decydować o nazewnictwie miejscowości w dniach 26-30 października minionego roku. Terminu tego nie udało się dotrzymać z uwagi na pandemię COVID-19.

Wyznaczono kolejną datę, ale również i ta wypadła z kalendarza, również z tego samego powodu. Nowym terminem, w którym mieszkańcy miejscowości będą musieli zdecydować czy wybierają Sulejewo czy Sulejewo Folwark jest przeprowadzenie konsultacji w dniach od 21 czerwca do 2 lipca tego roku.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Autobus stanął w płomieniach. Nocna akcja strażaków

Nocą, kilka minut po godzinie 3, straż pożarna została powiadomiona o pożarze autobusu jak się później okazało na ul. Włókniarzy w Śremie. Zgłoszenie było...

Uwijali się, jak w ukropie. Zamenhofa już otwarta

W czwartek 7 października rozpoczął się remont ul. Zamenhofa w Śremie. Natomiast już w piątek 15 października w godzinach wieczornych z ulicy zniknęła większość...

30-lecie Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong

Cykl koncertów inauguruje obchody 30. rocznicy Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong, którego finałem będzie koncert jubileuszowy w maju 2022 roku. Organizatorem koncertów jest Janusz...