2.1 C
Śrem
czwartek, 27 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Śrem Jak przebiegają prace na budowie kładki nad Kanałem Ulgi?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Jak przebiegają prace na budowie kładki nad Kanałem Ulgi? [FILM]

Z końcem stycznia rozpoczęły się prace budowlane związane z kładką pieszo-rowerową na Kanale Ulgi. Sprawdziliśmy, co już wykonano przez te kilka miesięcy.

Jedna z najdroższych w ostatnim czasie inwestycji w infrastrukturę w gminie Śrem się rozpoczęła. Ruszyła w piątek 22 stycznia. Wtedy też na Kanale Ulgi pojawił się ciężki sprzęt budowlany i rozpoczęły się prace ziemne pod budowę kładki pieszo-rowerowej, która docelowo połączy się z powstającą ścieżką rowerową w Zbrudzewie oraz w kierunku Mechlina.

Inwestycja w kładkę kosztowała grube miliony, konkretnie na ten cel przeznaczono 7 134 765,53 zł. Wykonawcą robót na Kanale Ulgi jest warszawska firma B4. Prace, jakie są wykonywane to przygotowanie gruntu pod budowę kładki pieszo-rowerowej nad Kanałem Ulgi oraz budowę wanny żelbetowej pod mostem zabezpieczającej przed wodą dziesięcioletnią.

Budowa ścieżki rodziła się w bólach. Projekt ten był zagrożony z uwagi na zbyt wygórowane ceny, jakie oferenci składali w przetargu. Dopiero dzięki możliwości rozbicia inwestycji na dwa odrębne zadania (budowa kładki oraz budowa ścieżki rowerowej w Zbrudzewie oraz w kierunku Mechlina) udało się dopiąć swego i oba projekty mogą być realizowane niezależnie od siebie.

Jak w marcu ubiegłego roku podczas podpisania umowy na realizację budowy przekonywał burmistrz Śremu, projekt zostanie zrealizowany do grudnia 2021 roku. Wartość całej inwestycji wynosi 12 485 265,53 zł z czego 6 698 779,03 zł zostało pozyskanych ze środków unijnych.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

WOŚP 2022. Możesz zdobyć rower Lewandowskiego

30. finał WOŚP tuż tuż. W niedzielę, 30 stycznia wielkie granie. Krówka Mała już dziś prezentuje pierwsze gadżety, które trafiają na licytacje. A wśród...

Chciała uniknąć zderzenia, dachowała

Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.20. Na prostym odcinku drogi dachowała toyota yaris. Kobieta, która podróżowała samochodem wyszła z niego o własnych siłach. Wezwano...

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku. Zdaniem tej czwórki przewodniczący...