17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Śrem Odkładają wędki i łowią… śmieci
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Odkładają wędki i łowią… śmieci

Wędkarze posprzątali brzegi Warty. Śmieci było co nie miara. Uzbierało się ponad pół busa, a akcja trwała raptem kilka godzin.

W ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi wędkarze zrzeszeni w Kole Wędkarskim nr 129 Odlewnik Śrem odkładają kije, spławiki i haczyki, ale nie rozstają się z rzekami czy jeziorami. Wręcz przeciwnie, pozostają w ciągłym kontakcie z przyrodą, ale tego dnia nie chodzą wędkować, niemniej łowią. Łowią śmieci.

24 kwietnia tylko na odcinku Warty Kawcze-Góra i na brzegach Jeziora Mełpińskiego wędkarze zapełnili kilkadziesiąt worków różnego rodzaju odpadami. Pośród zebranych śmieci były m.in. butelki po alkoholu, puszki, plastik, a nawet opony. Nie brakowało również zużyte artykuły higieny intymnej. W zasadzie wszystko, czego wędkarze się spodziewali znaleźć podczas sprzątania brzegów, zostało znalezione.

Uzbierało się tego tak sporo, że całość, aby przewieźć do miejsca, skąd śmieci zostaną zabrane, wypełniła ponad połowę busa.

To smutne, że śremianie wypoczywając czy spacerując na brzegach Warty po zostawia po sobie taką hałdę odpadów, z których następnie część wpada do rzeki i ją zanieczyszcza.

Cieszy natomiast fakt, że są takie osoby, jak członkowie koła wędkarskiego, którzy nie tylko korzystają z dobrodziejstw akwenów, ale także potrafią o nie zadbać i robią to w czynie społecznym, żeby każdemu było przyjemniej spacerując nad wodą.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...