15.1 C
Śrem
czwartek, 21 października, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Odkładają wędki i łowią… śmieci
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Odkładają wędki i łowią… śmieci

Wędkarze posprzątali brzegi Warty. Śmieci było co nie miara. Uzbierało się ponad pół busa, a akcja trwała raptem kilka godzin.

W ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi wędkarze zrzeszeni w Kole Wędkarskim nr 129 Odlewnik Śrem odkładają kije, spławiki i haczyki, ale nie rozstają się z rzekami czy jeziorami. Wręcz przeciwnie, pozostają w ciągłym kontakcie z przyrodą, ale tego dnia nie chodzą wędkować, niemniej łowią. Łowią śmieci.

24 kwietnia tylko na odcinku Warty Kawcze-Góra i na brzegach Jeziora Mełpińskiego wędkarze zapełnili kilkadziesiąt worków różnego rodzaju odpadami. Pośród zebranych śmieci były m.in. butelki po alkoholu, puszki, plastik, a nawet opony. Nie brakowało również zużyte artykuły higieny intymnej. W zasadzie wszystko, czego wędkarze się spodziewali znaleźć podczas sprzątania brzegów, zostało znalezione.

Uzbierało się tego tak sporo, że całość, aby przewieźć do miejsca, skąd śmieci zostaną zabrane, wypełniła ponad połowę busa.

To smutne, że śremianie wypoczywając czy spacerując na brzegach Warty po zostawia po sobie taką hałdę odpadów, z których następnie część wpada do rzeki i ją zanieczyszcza.

Cieszy natomiast fakt, że są takie osoby, jak członkowie koła wędkarskiego, którzy nie tylko korzystają z dobrodziejstw akwenów, ale także potrafią o nie zadbać i robią to w czynie społecznym, żeby każdemu było przyjemniej spacerując nad wodą.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Nadchodzą silne wiatry! Jest ostrzeżenie IMGW

Pogoda za oknem jaka jest widzi każdy. Z każdą godziną będzie się ona pogarszała. W godzinach popołudniowych ma już dość mocno wiać. Prognozuje się wystąpienie...

Śrem pamięta o rozstrzelanych 20.10.1939r.

20 października 1939 roku odbyły się pierwsze masowe, publiczne egzekucje dokonane w ramach Operacji Tannenberg. Wówczas, na oczach innych mieszkańców, również dzieci, bestialsko zamordowanych...

Derby zasłużenie dla KSGB

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy już w 8 minucie objęli prowadzenie po „samobóju” Stanisława Kiela, który interweniował na tyle pechowo, że...