27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleStracił prawko, nim zdążył je odebrać
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Stracił prawko, nim zdążył je odebrać

To historia zza miedzy, lecz warta wspomnienia. Ku przestrodze… Pewien mieszkaniec Kościana jeszcze nie zdążył na dobre rozpocząć swojej przygody z motoryzacją, a już ją zakończył na własne życzenie. Mężczyzna musiał wytłumaczyć się z jazdy po pijaku, w dodatku bez uprawnień i spowodowanie kolizji.

– W niedzielę o godz. 21.45 zostaliśmy powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Kościanie na ul. Kosynierów. Na miejscu policjanci potwierdzili zgłoszenie. Kierujący audi, 18-letni mieszkaniec Kościana w trakcie omijania uszkodził zaparkowane renault. W wyniku uderzenia samochód przemieścił się i uszkodził kolejny pojazd stojący w pobliżu – informuje podkom. Radosław Nowak z kościańskiej policji.

Podczas rozmowy ze sprawcą kolizji policjanci wyczuli woń alkoholu od mężczyzny. Badanie trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie 18-latka. To jednak nie koniec kłopotów młodego mężczyzny. – W trakcie ustalania wszelkich okoliczności zdarzenia okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania, w systemie informatycznym nie było stosownego wpisu dotyczącego wydania prawa jazdy. Mężczyzna oświadczył, że zdał egzamin, ale nie odebrał dokumentu, co jest równoznaczne z tym, że nie posiada jeszcze uprawnień – wyjaśnia oficer prasowy.

Jedno jest pewne, teraz 18-latek nie musi się już spieszyć po odbiór prawa jazdy, gdyż sąd zapewne wyda zakaz prowadzenia pojazdów. To zazwyczaj stosowany środek karny w przypadku kierowania na podwójnym gazie.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat – dodaje podkom. Nowak

Młody mężczyzna usłyszał już zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Został również ukarany mandatami za spowodowanie kolizji oraz kierowanie samochodem bez uprawień.

Oprac. DG

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe