2.1 C
Śrem
czwartek, 27 stycznia, 2022
Strona główna Materiał partnera Precyzyjne ukośnice z posuwem do cięcia na montażu i w warsztacie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Precyzyjne ukośnice z posuwem do cięcia na montażu i w warsztacie

Docinanie krawędzi elementów łączonych pod kątem może okazać się zadaniem skomplikowanym. Każdemu wykonawcy i majsterkowiczowi zależy na precyzji. W końcu efekt wizualny to podstawa zadowolenia zleceniodawcy i inwestora podczas odbioru projektu. Docinanie pod kątem wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi. Najlepszy rezultat osiąga się, korzystając z profesjonalnych ukośnic.

Co to jest ukośnica?

Ukośnica to uniwersalna pilarka stolikowa. Konstrukcja urządzenia składa się z okrągłego stolika i wysięgnika, na którym zamocowana jest pilarka. Stolik jest wyposażony w kątomierz, który umożliwia szybkie ustawienie kąta, pod jakim powinno zostać ustawione ostrze tarczy tnącej. Dobra ukośnica z posuwem to urządzenie kompaktowe, które w kilka chwil można złożyć i ponownie rozstawić.

Najwięcej możliwości daje konfiguracja ukośnicy z dedykowanym przenośnym stolikiem (wspornikiem). Zarówno ukośnica, jak i stolik ze wspornikami składają się do kompaktowych rozmiarów, co ułatwia transport tych urządzeń. Zaletą stolika jest m.in., że umożliwia pracę w wygodnej pozycji stojącej.

Dzięki temu operator ma pełną kontrolę nad urządzeniem i w krótkim czasie może realizować wiele powtarzalnych operacji. Co więcej, stolik może być wyposażony w dodatkowe rozkładane wsporniki, które można wykorzystać do podtrzymania dłuższych elementów w trakcie ich cięcia. Dzięki nim ukośnica z posuwem sprawdza się idealnie w cięciu i przekrawaniu długich elementów o niewielkim (wąskim) przekroju.

Dobra ukośnica z posuwem

Solidne ukośnice z posuwem umożliwiają realizację wielu bardziej skomplikowanych operacji. Dobrze działający posuw pozwala na precyzyjne przekrawanie cienkich płyt i desek oraz paneli wykonanych z tworzywa lub powlekanej płyty wiórowej. Dobra ukośnica z posuwem to gwarancja uzyskania idealnej krawędzi cięcia. Takie urządzenie nie niszczy powłoki w okolicy krawędzi. Dzięki temu przekrawany detal nadaje się do montażu bez dodatkowej obróbki.

System posuwu pozwala na prowadzenie cięcia ukośnego w dowolnym ustawieniu. Wystarczy wybrać odpowiedni kąt i ustawić stolik. Cięcie, w którym wykorzystuje się posuw, wykonuje się, popychając pilarkę w kierunku ogranicznika posuwu. Ważne jest, żeby w trakcie operacji wykonać pełen ruch aż do momentu, w którym wyraźnie czuć opór.

Laserowa kontrola prowadzenia ostrza

Solidny system posuwu dobrej ukośnicy to łożyskowany układ oparty na dwóch trwałych prowadnicach. Posuw gwarantuje idealne prowadzenie ostrza tak, aby można było uzyskać idealną linię cięcia. Ukośnica z posuwem umożliwia zamocowanie docinanego elementu w specjalnych uchwytach.

Dodatkowym elementem umożliwiającym kontrolę procesu docinania i przekrawania jest laser wskazujący linię cięcia, którą będzie podążać prowadzone ostrze. To doskonałe wyposażenie, które pozwala szybko skorygować ewentualne błędy w ustawieniu przedmiotu względem ostrza.

Nowoczesne ukośnice z posuwem to doskonałe wyposażenie ekip budowlanych i montażowych. Szukając odpowiedniego urządzenia do zastosowania na budowie, warto rozważyć inwestycję w ukośnicę zasilaną z akumulatorów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie:

https://istools.pl/produkty/maszyny/ukosnice,2,7750

A to ciekawe

WOŚP 2022. Możesz zdobyć rower Lewandowskiego

30. finał WOŚP tuż tuż. W niedzielę, 30 stycznia wielkie granie. Krówka Mała już dziś prezentuje pierwsze gadżety, które trafiają na licytacje. A wśród...

Chciała uniknąć zderzenia, dachowała

Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.20. Na prostym odcinku drogi dachowała toyota yaris. Kobieta, która podróżowała samochodem wyszła z niego o własnych siłach. Wezwano...

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku. Zdaniem tej czwórki przewodniczący...