0.1 C
Śrem
poniedziałek, 6 grudnia, 2021
Strona główna Aktualności Śrem ZGO Jarocin bez przedstawiciela gminy Śrem w radzie nadzorczej
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

ZGO Jarocin bez przedstawiciela gminy Śrem w radzie nadzorczej

Robert Mielcarek nie jest już członkiem rady nadzorczej ZGO Sp z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu. Tym samym gmina Śrem nie ma żadnego przedstawiciela w radzie nadzorczej spółki.

Robert Mielcarek, naczelnik wydziału rolnictwa i gospodarki komunalnej w śremskim magistracie od grudnia ubiegłego roku nie jest już członkiem rady nadzorczej ZGO w Jarocinie. Jak podała spółka, sam zrezygnował z członkostwa.

Spytaliśmy go o powody rezygnacji z zasiadania w radzie nadzorczej spółki, w której gmina Śrem ma spore udziały. Oznajmił, że powodów podjęcia takiej decyzji było co najmniej kilka. – Rezygnację z zasiadania w radzie nadzorczej spółki złożyłem w listopadzie – tłumaczy Robert Mielcarek. – Natłok spraw i obowiązków nie pozwolił mi na łączenie i w pełni wykorzystywanie swoich funkcji, zarówno jako członek rady, jak i naczelnik pionu w urzędzie miejskim w Śremie. Z czegoś trzeba było zrezygnować ­ dodaje. Wybór padł więc na członkostwo w radzie nadzorczej.

Jak powiedział Mielcarek, do tego przyczyniły się także ciągłe pytania do jego osoby, kierowane także ze strony radnych, którzy niejako zarzucali mu, że Śrem płaci wysoką stawkę za odpady komunalne, a przecież mógłby płaci niższe, bo w radzie nadzorczej spółki zasiada przedstawiciel gminy. – Tłumaczyłem radnym, że to tak nie działa, że członek rady nadzorczej sprawuje tylko funkcję kontrolną nad działaniami spółki – wyjaśnia Robert Mielcarek. Zainteresowany zapytany o to, dlaczego Śrem nie ma swojego członka w radzie spółki odesłał nas do burmistrza Adama Lewandowskiego.

Ten z kolei w rozmowie telefonicznej przekazał, że w maju odbędą się rozmowy w tej sprawie i niewykluczone, że po nich w jarocińskim ZGO ponownie w radzie nadzorczej zasiądzie osoba z gminy Śrem.

Robert Mielcarek z tytułu zasiadania w radzie nadzorczej ZGO Jarocin w oświadczeniu majątkowym za 2019 rok wykazał dochód w wysokości ponad 35 tys. zł.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

IV Kiermasz Bożonarodzeniowy w Brodnicy już za nami

5 grudnia w Brodnicy, przed Urzędem Gminy w Brodnicy odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. To już czwarta edycja kiermaszu, który rok rocznie cieszy cię sporym...

IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Alert pogodowy dla powiatu śremskiego wydany został dzisiejszego dnia. W nim IMGW ostrzega przed oblodzeniem, które mogą wystąpić na drogach oraz chodnikach. Komunikat pogodowy...

CERT ostrzega. Uważajcie na oszustów grasujących w sieci

Wielu z nas zamieniło tradycyjne zakupy przedświąteczne na zakupy w sieci. Wiedzą o tym także przestępcy, którzy próbują wykorzystać tę sytuację i oszukać niczego...