24.5 C
Śrem
niedziela, 7 sierpnia, 2022
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremCOVID-19 – Hala Bazar już przygotowana na pierwszych pacjentów do szczepień
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

COVID-19 – Hala Bazar już przygotowana na pierwszych pacjentów do szczepień

Aktualnie trwają zaplanowane odbiory Punktu Szczepień Powszechnych w Hali Bazar. Kiedy najwcześniej rozpoczną się szczepienia?

Gmina Śrem wspólnie z Metropolią Poznań zaproponowała, aby jeden z Punktów Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19 znajdował się w Hali Bazar w Śremie. Wielkopolski NFZ zaaprobował pomysł, ale do uruchomienia punktu jeszcze trochę zostało. Wstępna akceptacja NFZ musi zostać potwierdzona przez kontrole. Te właśnie trwają.

21 kwietnia punkt masowych szczepień w Śremie odwiedzili przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, ale na tym się nie kończy.

Przed wydaniem ostatecznej decyzji na dopuszczenie punktu zgodę musi jeszcze wydać m.in. sanepid. Musi być również akceptacja ze strony resortu zdrowia.

Wewnątrz Hali trwają już przygotowania do tego, aby punk mógł zostać uruchomiony najwcześniej, jak to tylko możliwe. – Planujemy na trzech lub czterech stanowiskach szczepić tygodniowo do dwóch tysięcy osób – mówi Adam Lewandowski, burmistrz Śremu.

Pierwsze szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Hali Bazar mogłyby ruszyć już 4 maja. – Chcemy, żeby to wszystko było perfekcyjnie przygotowane ­ – tak prace w Bazarze komentuje burmistrz Lewandowski.

Przystosowanie Bazaru do standardów wyznaczonych dla Punktów Szczepień Powszechnych pochodziło ze środków gminy Śrem oraz Metropolii Poznań.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe