28.9 C
Śrem
sobota, 19 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności Śrem COVID-19 – Hala Bazar już przygotowana na pierwszych pacjentów do szczepień
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

COVID-19 – Hala Bazar już przygotowana na pierwszych pacjentów do szczepień

Aktualnie trwają zaplanowane odbiory Punktu Szczepień Powszechnych w Hali Bazar. Kiedy najwcześniej rozpoczną się szczepienia?

Gmina Śrem wspólnie z Metropolią Poznań zaproponowała, aby jeden z Punktów Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19 znajdował się w Hali Bazar w Śremie. Wielkopolski NFZ zaaprobował pomysł, ale do uruchomienia punktu jeszcze trochę zostało. Wstępna akceptacja NFZ musi zostać potwierdzona przez kontrole. Te właśnie trwają.

21 kwietnia punkt masowych szczepień w Śremie odwiedzili przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, ale na tym się nie kończy.

Przed wydaniem ostatecznej decyzji na dopuszczenie punktu zgodę musi jeszcze wydać m.in. sanepid. Musi być również akceptacja ze strony resortu zdrowia.

Wewnątrz Hali trwają już przygotowania do tego, aby punk mógł zostać uruchomiony najwcześniej, jak to tylko możliwe. – Planujemy na trzech lub czterech stanowiskach szczepić tygodniowo do dwóch tysięcy osób – mówi Adam Lewandowski, burmistrz Śremu.

Pierwsze szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Hali Bazar mogłyby ruszyć już 4 maja. – Chcemy, żeby to wszystko było perfekcyjnie przygotowane ­ – tak prace w Bazarze komentuje burmistrz Lewandowski.

Przystosowanie Bazaru do standardów wyznaczonych dla Punktów Szczepień Powszechnych pochodziło ze środków gminy Śrem oraz Metropolii Poznań.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...