17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Na sygnale Wpadli po kilku godzinach od dokonania kradzieży
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Wpadli po kilku godzinach od dokonania kradzieży

Nawet 5 lat grozi dwóm mężczyznom, którzy usłyszeli zarzuty kradzieży i uszkodzenia mienia. Ponadto jeden z zatrzymanych posiadał przy sobie przedmiot wyglądem przypominający broń palną.

Sprawa miała swój początek 15 kwietnia br. Tego dnia do Komisariatu Policji w Kórniku przyszła mieszkanka miejscowości Konarskie, która poinformowała, o tym, że w nocy w jej garażu było włamanie. Nieznany sprawca do budynku wszedł przez okno. Z garażu skradziono elektronarzędzia oraz prostownik. Poszkodowana kobieta straty wyceniła na około 10 tys. zł.

Sprawą zajęli się policjanci z Kórnika i kryminalni z Poznania, którzy szybko wytypowali osoby mogące mieć związek z kradzieżą. Jeszcze tego samego dnia w godzinach popołudniowych udali się pod wytypowane adresy w Czmoniu i Radzewicach, gdzie zatrzymali dwóch mężczyzn.

U jednego z nich znaleziono skradziony kilka godzin wcześniej sprzęt w postaci piły spalinowej oraz prostownika.

– Ponadto w trakcie sprawdzania mieszkania mundurowi znaleźli ukryty w podłodze schowek, a w nim przedmiot przypominający broń, który został zabezpieczony i przekazy do dalszej ekspertyzy – mówi Marta Mróz z KMP Poznań.

28 i 30-latek usłyszeli zarzuty kradzieży, a jeden dodatkowo zarzut uszkodzenia mienia. Zarzuty wobec starszego z zatrzymanych mogą ulec rozszerzeniu, jeśli okaże się, że przechowywał przedmiot, którego posiadanie jest zabronione prawem.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...