27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa zachodzie bez zmian… Rząd przedstawił zmiany w obostrzeniach
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Na zachodzie bez zmian… Rząd przedstawił zmiany w obostrzeniach

W środę, 21 kwietnia odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego dyskutowano o zmianach w dotychczas obowiązujących obostrzeniach. Rząd wprowadza regionalizację obostrzeń. Co to dla nas oznacza?

Podczas konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że można zauważyć spadek zlecanych badań przez lekarzy POZ. – Wydaje się, że mamy za sobą apogeum zachorowań i hospitalizacji. Jednak w obu tych sytuacjach trzeba powiedzieć, że poziom zakażeń i hospitalizacji utrzymuje się na wysokim poziomie – podkreślał szef resortu zdrowia.

Zdaniem Niedzielskiego najtrudniejszym parametrem jest liczba zgonów. – Tutaj również wydaje się, że apogeum mamy za sobą. Mamy bardzo wysoką liczbę zgonów, ale mniejszą niż tydzień temu. Analizując sytuację staramy patrzeć się na regiony, gdzie sytuacja jest zróżnicowana. We wszystkich województwach spadła liczba zakażeń o niespełna jedną trzecią – mówił.

Na zachodzie bez zmian

Rząd zdecydował się na regionalizację obostrzeń. Oznacza to, że w województwach, gdzie sytuacja jest trudna, nie ma mowy o luzowaniu obostrzeń. Dotyczy to Śląska, Dolnego Śląska, Wielkopolski, a także województwa łódzkiego oraz opolskiego.

W pozostałych 11 województwach od najbliższego poniedziałku, 26 kwietnia powróci edukacja hybrydowa w klasach I-III. Ponadto, również od poniedziałku, rząd odmrozi działalność salonów urody, fryzjerskich i kosmetycznych.

To pierwsze ruchy. W przyszłym tygodniu przedstawimy bardziej szczegółowy plan, na cały maj, który obejmie między innymi branżę hotelarską czy gastronomiczną. Zapowiemy także plany co do wesel czy tym podobnym uroczystości – zapewnia Adam Niedzielski

W przyszłym tygodniu powinniśmy również poznać decyzję dotyczącą noszenia masek na świeżym powietrzu. Nie wykluczone również, że po weekendzie majowym otwarte zostaną instytucje kultury.

Przypomnijmy, że hotele i inne obiekty noclegowe do 3 maja pozostaną zamknięte. W środę, 21 kwietnia ministerstwo zdrowia poinformowało o 13 926 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia. W ciągu doby zmarło 740 osób. W Wielkopolsce odnotowano 1 429 zakażeń. Tego dnia w powiecie śremskim pojawiły się 34 nowe przypadki Covid-19. Trzy osoby zmarły.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe