12.2 C
Śrem
niedziela, 16 maja, 2021
Strona główna Sport Boksują na świeżym powietrzu
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Boksują na świeżym powietrzu

Bokserzy Warty wrócili do zajęć. Póki co nie mogą trenować w Strefie Walki, ale mogą prowadzić za to boksować na świeżym powietrzu.

Rząd obluzował obostrzenia związane z covid w zakresie m.in. sportu. W efekcie wraz z 19 kwietnia możliwe jest uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu. Wykorzystali to trenerzy sekcji bokserskiej Warta. W efekcie od początku tego tygodnia  zaprosili swoich podopiecznych do treningów.

Cieszymy się, że mogliśmy wznowić naszą zeszłoroczną akcję pod hasłem „trenujemy na powietrzu” – mówi trener Krzysztof Lewandowski. – Póki co organizujemy treningi w jednej połączonej grupie tj. młodzik i junior, bowiem zgodnie z rozporządzeniem w zajęciach nie może brać udział więcej niż 25 osób. Z tego też powodu zmuszeni jesteśmy podtrzymać zawieszenie treningów dla najmłodszej grupy – Boxing Kids. Technicznie nie jesteśmy też w stanie prowadzić zajęć w grupie z taką rozbieżnością wiekową – dodał.

Treningi boksu odbywają się trzy razy w tygodniu, tj. poniedziałki, środy i piątki na boisku do koszykówki przy Szkole Podstawowej nr 5.

Dziękujemy Gminie Śrem, że udostępniła nam to boisko i tym samym umożliwiła powrót do treningów – mówi Krzysztof Lewandowski. – Zajęcia uzależnione są od warunków atmosferycznych, dlatego prosimy zawodników, aby na bieżąco śledzili profil facebook, gdzie dwie godziny przed treningiem informujemy o ewentualnym odwołaniu. Miejmy jednak nadzieję, że aura będzie nam sprzyjać i że już nie długo będziemy mogli wrócić do zajęć w dotychczasowej formie – dodał.

Poprzedni artykułSzermierka ustawiła mi życie
Następny artykułSprawili niespodziankę

A to ciekawe

Rozpoznajesz go? Policja prosi o pomoc

Ciało mężczyzny odkryto 16 stycznia na terenie jednej z posesji w Kłodzie w gminie Rydzyna. Przy zwłokach nie było żadnych dokumentów. Mężczyzna ubrany był w...

Luzowanie obostrzeń. Wraca gastronomia w ogródkach czy zdjęcie maseczek

Gastronomia po ponad półrocznym zamknięciu zaczynie się otwierać w sobotę. Na pełne otwarcie lokali musimy poczekać do 28 maja, ale już od jutra będzie...

Zawsze uśmiechnięty i pełen wigoru. Damian Wesołowski nowym dzielnicowym KPP Śrem

Sierżant sztabowy Damian Wesołowski w służbie Policji jest od 2006 roku. Od samego początku zawodowo związany jest ze Śremie. Najpierw służył w konwojówce, a...