3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Straż miejska walczy z „giełdą” wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Straż miejska walczy z „giełdą” wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej

Zdziwienie spotkało kierowców aut „z kartkami”, którzy pozostawili swoje samochody na jednym z parkingów wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej.

Możliwość zaparkowania samochodu na publicznym parkingu wzdłuż ul. Grunwaldzkiej w Śremie od wielu lat graniczy z cudem. Wszystko przez auta „z kartkami”, czyli pojazdy pozostawione w tym miejscu i wystawione na sprzedaż.

Wielokrotnie straż miejska w Śremie w tej sprawie podejmowała interwencje, ale nie przynosiły one zamierzonego skutku. Samochody „z kartkami” znikały, lecz po upływie pewnego czasu pojawiały się ponownie.

W związku z ciągłym ponawianiem się problemu na parkingu ustawiono znak zezwalający kierowcą na parkowanie w określonym wymiarze czasu i tylko tyle – nic więcej. Mimo tego obostrzenia nadal można spotkać samochody, które stoją tam dłużej, jak dopuszczalny czas. Oczywiście są to pojazdy wystawione na sprzedaż.

W ostatnim czasie zdziwić się musieli kierowcy, właściciele tych aut, kiedy za wycieraczką znaleźli wezwania do zapłaty mandatu wystawione przez strażników miejskich.

Niektórzy sądzą, że jest to walka z wiatrakami i mimo wyraźnego braku aprobaty ze strony strażników miejskich oraz większości śremian, którzy i tak nie mają już gdzie parkować, proceder ten będzie kwitł dalej i wezwania, mandaty oraz ostrzeżenia nie zdadzą się na nic.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...