9.4 C
Śrem
poniedziałek, 18 października, 2021
Strona główna Aktualności Rząd zapowiedział zmiany w harmonogramie szczepień
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Rząd zapowiedział zmiany w harmonogramie szczepień

We wtorek, 20 kwietnia, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, minister Michał Dworczyk poinformował o zmianach w harmonogramie szczepień. Od poniedziałku, 26 kwietnia rozpocznie się rejestracja dwóch roczników każdego dnia. Szczegóły poniżej.

System szczepień cały czas przyspiesza! – zapewniał minister Dworczyk. Rząd zapowiedział, że od poniedziałku, 26 kwietnia uruchomi rejestrację każdego dnia dwóch roczników. – Zaczynamy od roczników 1974-1975 – dodał Dworczyk.

Natomiast po majówce, 7, 8 i 9 maja rząd uruchomi rejestrację po trzy roczniki. – Od 9 maja już wszyscy będę mieli wystawione e-skierowania – zapewniał.

Rząd zapowiedział zmiany w harmonogramie szczepień

Co ważne, 28 kwietnia zostanie uruchomiona rejestracja dla osób między 30 a 39 rokiem życia, które wcześniej zgłosiły gotowość zaszczepienia się za pośrednictwem formularza. Dotyczy to ponad 400 tys. osób.

Natomiast 4 maja rozpocznie się rejestracja osób między 18 a 29 rokiem życia. To również dotyczy osób, które między styczniem a marcem wypełniły formularz chęci zaszczepienia.

Rząd wprowadzi również ważną zmianę. W sytuacji ryzyka niewykorzystania szczepionki będzie możliwe zaszczepienie osób powyżej 18 roku życia.

Minister przyznał również, że firma AstraZeneca zapowiedziała po raz kolejny zmniejszenie dostaw do Polski. – W kolejnych tygodniach sytuacja może wyglądać podobnie. Mamy zarezerwowane szczepionki na podanie drugich dawek. Będziemy starali się zastąpić AstraZenecę innymi szczepionkami – mówił Dworczyk.

Realizujemy plan przyspieszania w II kw. Większość dostawców wywiązuje się ze swoich deklaracji i trafia do nas coraz więcej szczepionek. Cały czas nie jest ich wystarczająco, ale na horyzoncie widać moment, gdy będziemy mogli w pełni wykorzystać system – Michał Dworczyk

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Autobus stanął w płomieniach. Nocna akcja strażaków

Nocą, kilka minut po godzinie 3, straż pożarna została powiadomiona o pożarze autobusu jak się później okazało na ul. Włókniarzy w Śremie. Zgłoszenie było...

Uwijali się, jak w ukropie. Zamenhofa już otwarta

W czwartek 7 października rozpoczął się remont ul. Zamenhofa w Śremie. Natomiast już w piątek 15 października w godzinach wieczornych z ulicy zniknęła większość...

30-lecie Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong

Cykl koncertów inauguruje obchody 30. rocznicy Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong, którego finałem będzie koncert jubileuszowy w maju 2022 roku. Organizatorem koncertów jest Janusz...