17.1 C
Śrem
sobota, 2 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremSąsiedzi - jest kasa do zgarnięcia!
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Sąsiedzi – jest kasa do zgarnięcia!

Na stronie śremskiego ratusza pojawił się ciekawy wpis dotyczący projektu grantowego – „Zielona ławeczka”. Akcja kierowana jest do mieszkańców otwartych osiedli, które zarządzane są przez spółdzielnie i wspólnoty. Można zdobyć nawet 1,5 tys. zł. Wystarczy tylko połączyć siły i stworzyć ekologiczny projekt.

Celem konkursu jest wspólne zaplanowanie i stworzenie mini ogrodu z „zieloną ławką”. – Projekt ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, miniogrody z ławeczką i dla chętnych obiektem mikroretencji. Pozwoli to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań, a jednocześnie powstrzymać utratę wody. Angażując mieszkańców chcemy pokazać jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami – wystarczą tylko chęci i dobry pomysł – tłumaczą organizatorzy konkursu.

Regulamin akcji zakłada, że realizatorami projektu „Zielona ławeczka” są zespoły sąsiedzkie złożone z mieszkańców budynków przystępujących do projektu. Każdy zespół musi składać się z co najmniej 5 osób. Powstała grupa wybiera teren wokół miejsca zamieszkania do modernizacji i zachęca innych sąsiadów do współpracy, starając się zebrać jak najwięcej osób. Co ważne, w działania zespołu konkursowego musi zostać zaangażowany również administrator terenu. To po jego stronie leży zapewnienie pozwolenia na zagospodarowanie wybranego terenu.

zielona ławeczka

Czas na przesłanie zgłoszenia mija 6 czerwca 2021 r. Zgłoszenie powinno zawierać projekt ogrodu i relację z przeprowadzonych konsultacji. Wszystkie zespoły, które zgłoszą projekt mają możliwość konsultacji z ekspertem w terminie od 7 czerwca do 30 września 2021 r.

Następnie organizator ocenia przesłane projekty i wybiera najlepsze do dofinansowania. Preferowane będą miejsca z dużą zmianą na korzyść w wyglądzie zagospodarowywanego terenu.

Najlepszym zespołom przyznane zostaną granty w postaci środków finansowych na zakup roślin, podłoża i innych elementów aranżacji ogrodu.

zielona ławeczka

Maksymalna kwota dofinansowania, o którą może wnioskować zespół, to 1500 zł. Jednak organizator zastrzega sobie prawo do przekazania kwoty mniejszej niż wnioskowana.

Więcej informacji dotyczących regulaminu, a także wskazówki oraz inspiracje dostępne są na stronie konkursu zielonaławeczka.pl.

Źródłofot. pixabay
Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe