15.6 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremPamiętajmy o ofiarach zbrodni katyńskiej
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Pamiętajmy o ofiarach zbrodni katyńskiej

W niedzielę, 25 kwietnia warto wybrać się do Parku Śremskich Odlewników. Ten dzień bowiem będzie poświęcony Pamięci Ofiar Katyńskich. Z uwagi na pandemię, oficjalnych uroczystości jednak nie będzie.

– Muzeum Śremskie, pod patronatem gminy Śrem, od wielu lat organizuje uroczystości w ostatnią niedzielę kwietnia podtrzymujące pamięć o śremskich ofiarach zbrodni katyńskiej. Podmiotem spotkań byli zawsze przedstawiciele Rodzin Katyńskich reprezentujący wszystkie pokolenia Polaków. Miejscem skupiającym uczestników uroczystości jest Pomnik Ofiar Katyńskich w Śremie odsłonięty 28 kwietnia 1991 roku w Parku Śremskich Odlewników, jako jeden z pierwszych w Polsce wystawionych ofiarom NKWD – przypominają pracownicy muzeum.

W związku z pandemią Muzeum Śremskie zrezygnowało z oficjalnych uroczystości.

Czas pandemii nie sprzyja zgromadzeniom, nawet w najszlachetniejszej sprawie, ale możemy pamiętać i być obecni w duchowej wspólnocie. Pamiętajmy! – apelują

W niedzielę, 25 kwietnia władze samorządowe oddadzą hołd zamordowanym składając wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Katyńskich. W latach ubiegłych uroczystości rozpoczynały się mszą św. w Kościele Najświętszego Serca Jezusa. Następnie odbywał się przemarsz w asyście pocztów sztandarowych. Pod Pomnikiem Ofiar Katyńskich odczytywano Apel Poległych i składano wiązanki.

W tym roku pamięć o ofiarach stalinowskiej zbrodni możemy uczcić indywidualnie.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe