24.7 C
Śrem
wtorek, 16 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNowa partia „Polska 2050 Szymona Hołowni” również w powiecie śremskim?
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Nowa partia „Polska 2050 Szymona Hołowni” również w powiecie śremskim?

W środę, 7 kwietnia 2021 roku Sąd Okręgowy w Warszawie zarejestrował partię polityczną „Polska 2050 Szymona Hołowni.” Nowa partia swoje struktury buduje w Wielkopolsce. Czy pojawią się również w naszym powiecie?

Szymon Hołownia po ubiegłorocznych wyborach prezydenckich, w których uzyskał poparcie blisko 14 proc. wyborców, przystąpił do budowy nowego ruchu społecznego. Koncepcja ta spotkała się z dużym zainteresowaniem nie tylko publicystów, ale również opinii publicznej, o czym świadczą rosnące notowania sondażowe partii, która formalnie powstała dopiero 7 kwietnia br. Właśnie tego dnia Sąd Okręgowy w Warszawie zarejestrował partię „Polska 2050 Szymona Hołowni”. Partia będzie nowym filarem ruchu, który wcześniej opierał się na działalności stowarzyszenia „Polska 2050”.

Budowa struktur politycznych przebiega w naszym regionie w dobrym tempie – mówi prof. Tomasz Sójka stojący na czele partii w Wielkopolsce. – Oprócz działaczy stowarzyszenia zainteresowanych działalnością polityczną pojawiają się również samorządowcy, którzy utożsamiają się z naszym programem

W tym gronie znajdują się m.in. Agnieszka Wiśniewska z Kórnika, Roman Hojan z Szamotuł oraz Artur Kuczma z Gniezna. Agnieszka Wiśniewska – od dłuższego czasu zaangażowana w działalność Stowarzyszenia Polska 2050, organizatorka wielu akcji charytatywnych w tym ostatniej, dzięki której udało się zebrać ponad 800 kg produktów dla domu dziecka w Kórniku, ekonomistka, radna Miasta i Gminy Kórnik.

Również w powiecie śremskim funkcjonują działacze Polska 2050. Już dziś wiadomo, że planują stworzenie struktur nowej partii. – Obecnie mamy w naszym powiecie kilkuset sympatyków i kilku aktywnie działających wolontariuszy w ramach stowarzyszenia. Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno w ramach stowarzyszenia jak i w ramach partii politycznej. Cieszą nas oczywiście rosnące wyniki sondaży wykonywanych przez rozmaite firmy, jednak skupiamy się obecnie na realnym niesieniu pomocy w powiatach i małych gminach. W obecnym okresie najważniejszy jest bezpieczny powrót do normalności i troska o najbardziej potrzebujących – tłumaczy Jerzy Witkowski.

Śremscy sympatycy stowarzyszenia Polska 2050 mają na swoim koncie kilka akcji… O tym oraz o ich planach na najbliższe miesiące przeczytacie w najbliższym tradycyjnym wydaniu Tygodnia Ziemi Śremskiej lub w e-wydaniu.

Oprac. Dominika Górna

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe