15.6 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremOd czwartku zmiany w parkowaniu przed ratuszem
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Od czwartku zmiany w parkowaniu przed ratuszem

O tym pomyśle pisaliśmy już w połowie marca. Wówczas burmistrz zaproponował radnym miejskim zmiany w strefie parkowania przed śremskim ratuszem. Bezpłatnie parkować można będzie tylko przez godzinę.

Podczas ostatniej sesji rady miasta, która odbyła się 25 marca, radni uchwalili zmiany w Strefie Płatnego Parkowania w obrębie ratusza. Radni jednomyślnie zgodzili się na wprowadzenie nowych zasad. Od czwartku, 15 kwietnia konieczne będzie pobranie bezpłatnego biletu na czas parkowania do 1 godziny na miejscach bezpośrednio przed ratuszem. Dotychczas w tym miejscu obowiązywało bezpłatne parkowanie w godzinach 8.00 – 16.29. Opłaty za parkowanie były pobierane w godzinach 16.30 – 18.00.

Od teraz osoba parkująca jest zobowiązana do pobrania bezpłatnego biletu z parkomatu i umieszczenia go za przednią szybą samochodu – przypominają urzędnicy

Zmiana ta ma na celu zapewnienie dostępności miejsc parkingowych klientom Urzędu Miejskiego w Śremie.

Przypomnijmy, że opłaty w śremskiej Strefie Płatnego Parkowania obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00. W soboty, niedziele i święta parkowanie jest bezpłatne. Minimalna opłata za parking to 0,50 zł i pozwala na 25 minut postoju. Strefa Płatnego Parkowania obejmuje Plac 20 Października.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe