2.2 C
Śrem
czwartek, 27 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Więcej czasu na wypełnienie formularzy
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Więcej czasu na wypełnienie formularzy

W ostatnich dniach do naszych domów trafiły listy podpisane przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Zachęca on nas do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 pierwotnie trwać miał od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021r. Przed świętami Wielkiej Nocy prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która wydłuża czas na realizację spisu do 30 września. Dzieje się tak z uwagi na zagrożenie epidemiczne Covid-19.

– Dane zebrane podczas spisu służą do opracowania wielu strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin. Uczestnicząc w Narodowym Spisie Powszechnym wpłyną Państwo bezpośrednio na rozwój społeczno-gospodarczy swojej gminy i poprawę warunków życia jej mieszkańców. Z wyników spisu będzie mógł korzystać każdy z nas! – zapewnia Dominik Rozkrut, prezes GUS, który przypomina także, że udział w spisie jest obowiązkowy.

W spisie udział można wziąć poprzez samospis internetowy bądź telefonicznie.

Wystarczy wejść na stronę spis.gov.pl, zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz – zachęca prezes

Można się spisać również dzwoniąc pod nr telefonu – 22 279 99 99. Ewentualnie można poczekać na rachmistrza spisowego, który skontaktuje się z nami telefonicznie lub osobiście. Czy to jest bezpieczne?

– Zapewniam, że przekazane przez Państwa dane są prawnie chronione, a każdy pracownik statystyki publicznej ślubuje przestrzeganie tajemnicy statystycznej – uspokaja Dominik Rozkrut.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

WOŚP 2022. Możesz zdobyć rower Lewandowskiego

30. finał WOŚP tuż tuż. W niedzielę, 30 stycznia wielkie granie. Krówka Mała już dziś prezentuje pierwsze gadżety, które trafiają na licytacje. A wśród...

Chciała uniknąć zderzenia, dachowała

Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.20. Na prostym odcinku drogi dachowała toyota yaris. Kobieta, która podróżowała samochodem wyszła z niego o własnych siłach. Wezwano...

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku. Zdaniem tej czwórki przewodniczący...