7.7 C
Śrem
sobota, 10 kwietnia, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Studia licencjackie na kierunku pielęgniarstwa w Śremie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Studia licencjackie na kierunku pielęgniarstwa w Śremie

Wczoraj, 7 kwietnia, w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Śremie podpisany został List intencyjny pomiędzy Akademią Kaliską im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu a Starostwem Powiatowym w Śremie w sprawie utworzenia studiów licencjackich na kierunku pielęgniarstwa.

List podpisali: starosta śremski Zenon Jahns, rektor prof. Akademii Kaliskiej dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła oraz dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. dr hab. n. med. Jacek Piątek. Obecny był kanclerz Akademii Kaliskiej Grzegorz Szymański oraz Wioleta Jastrząbek, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu.

Zainicjowana listem intencyjnym współpraca zakłada utworzenie przez Akademię Kaliską 7-semestralnych dziennych studiów licencjackich na kierunku pielęgniarstwa.

Bezpłatne zajęcia dydaktyczne będą się odbywały w Zespole Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie w trybie weekendowym (piątek, sobota, niedziela), aby umożliwić naukę zarówno osobom pracującym, jak i uczniom kończącym szkołę ponadpodstawową. Studenci będą mieli możliwość odbywania praktyk zawodowych w Szpitalu Powiatowym im. Tadeusza Malińskiego w Śremie. Szpital będzie również przedstawiał co roku ofertę pracy dla absolwentów kierunku pielęgniarstwa.

Osoby zainteresowane zapisami na ten kierunek już teraz mogą kontaktować się z Zespołem Szkół Technicznych w Śremie pod numerami telefonów 739 010 963 lub 61 28 37 635.

 

- reklama -

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...