7.7 C
Śrem
sobota, 10 kwietnia, 2021
Strona główna Aktualności Oblał paliwem i podpalił. W konsekwencji zabił. Są zarzuty dla podpalacza
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Oblał paliwem i podpalił. W konsekwencji zabił. Są zarzuty dla podpalacza

31-letni Robert S. najprawdopodobniej usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa. Mężczyzna „w ramach zabawy” podpalił swojego kolegę. 37-letni Paweł Ch. w wyniku obrażeń zmarł w szpitalu.

Śremska policja wyjaśnia dokładnie okoliczności pożaru, który spowodował śmierć 37-letniego Pawła Ch., mężczyzny bez stałego miejsca zamieszkania. Sprawcą pożaru jest także bezdomny – 31-letni Robert S.

Czytaj także: Podpalenie w pustostanie. Jedna osoba poważnie poparzona

Jak doszło do pożaru?

To jest także wiadomo. Było to podpalenie – tak stwierdzili strażacy i zostało to potwierdzone przez policję. Robert S. wspólnie z kolejnym bezdomnym Szymonem Ch. ukradli paliwo z pobliskiej stacji. W jakim celu? Zapewne dla zabawy, ale to są tylko domysły.

Wiadomo natomiast, jak to paliwo wykorzystał 31-latek. – Mężczyźni, z tym skradzionym paliwem, przyszli do pustostanu przy ulicy Mickiewicza, gdzie spał ich 37-letni kolega. Wówczas 31-letni bezdomny wpadł na pomysł, aby wykorzystać paliwo i rozpalić ognisko wokół śpiącego kompana. I tak też uczynił relacjonuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP w Śremie.

Areszt i zarzuty dla podpalacza

Jeszcze tego samego dnia, kryminalni zatrzymali 31-latka. W chwili zatrzymania Robert S. był pod wpływem alkoholu. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut spowodowania pożaru, w następstwie którego śmierć poniósł 37-letni mężczyzna.

Robert S. przyznał się do zarzucanego mu czynu. Na wniosek organów ścigania zastosowano wobec niego tymczasowy areszt. Na obecną chwilę bezdomnemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Wszystko jednak wskazuje na to, że Robert S. usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa, który zagrożony jest karą nie niższą, jak 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności z dożywociem włącznie. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść niebawem.

Więcej w dzisiejszym papierowym wydaniu Tygodnia Ziemi Śremskiej oraz w e-wydaniu

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.
- reklama -

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...