0.1 C
Śrem
poniedziałek, 6 grudnia, 2021
Strona główna Sport Capchem głównym sponsorem Warty
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Capchem głównym sponsorem Warty

W roku jubileuszowym, na 100-lecie klubu, Warta pozyskała głównego sponsora. Oficjalnie, po świętach została nim firma Capchem, która na działalność klubu przeznaczy około 130 tysięcy złotych.

Inwestor z Chin nowym partnerem został wraz z początkiem roku, kiedy podpisano pierwszą umowę – list intencyjny, o współpracy w ramach, której Capchem dofinansowało zimowe półkolonie.

Rozmowy trwały i w końcu zostały sfinalizowane. Umowa z Wartą na 2021 rok została oficjalnie podpisana z opcją przedłużenia na kolejne lata. Łącznie w 2021 roku klub otrzyma od sponsora około 130 tys. złotych, z czego większa część zostanie przeznaczone na bieżącą działalność drużyny seniorskiej, a sporą sumą wsparty będzie czerwcowy turniej dla dzieci – Śrem CUP.

Cieszymy się niezmiernie, bo w dobie epidemii to dla nas poważny zastrzyk finansowy – mówi prezes Dominik Sworowski. – Covid sprawił, że nie możemy liczyć na niektóre zewnętrzne źródła i dotacje celowe. Środki z Capchem pozwolą nam przetrwać trudne chwile, a przede wszystkim pomogą rozwijać Akademię Warty i zdobyć upragniony awans seniorów na 100-lecie klubu – mówi prezes Dominik Sworowski.

Zadowoleni z podpisania umowy są także inwestorzy, a więc światowy lider w produkcji elektrolitu do akumulatorów i baterii litowo-jonowych (Li-Ion) wykorzystywanych głównie w coraz popularniejszych samochodach elektrycznych. Nowy partner, który swoją działalność w Śremie rozpocznie w przyszłym roku zapewniając nowe miejsca pracy.

Przygotowujemy się do uruchomienia fabryki elektrolitu w Śremie, więc w ten sposób stajemy się częścią tego miasta. Przez współpracę z Wartą dajemy kolejny, jasny sygnał, że jesteśmy częścią tej społeczności. Chcemy współpracować z mieszkańcami i angażować się w lokalne inicjatywy – podkreśla Johnson Qin, prezes firmy Capchem.

Sponsor myśli także o stworzenia placu zabaw dla dzieci bezpośrednio przy siedzibie klubu.

Dewiza Capchem to hasło „wyzwalamy czystą energię” – zarówno w biznesie, jak i promocji sportowego ducha. Ciszymy się, że Capchem zdecydowało się grać właśnie z nami. W dowód wdzięczności w najbliższym czasie wręczymy przedstawicielom firmy koszulki z numerem „8”, a więc cyfrą, która w Chinach uznawana jest za szczęśliwą. Wierzę, że to będzie owocna, wieloletnia współpraca, która przyczyni się do dalszych sukcesów klubu – powiedział prezes Dominik Sworowski.

A to ciekawe

IV Kiermasz Bożonarodzeniowy w Brodnicy już za nami

5 grudnia w Brodnicy, przed Urzędem Gminy w Brodnicy odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. To już czwarta edycja kiermaszu, który rok rocznie cieszy cię sporym...

IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Alert pogodowy dla powiatu śremskiego wydany został dzisiejszego dnia. W nim IMGW ostrzega przed oblodzeniem, które mogą wystąpić na drogach oraz chodnikach. Komunikat pogodowy...

CERT ostrzega. Uważajcie na oszustów grasujących w sieci

Wielu z nas zamieniło tradycyjne zakupy przedświąteczne na zakupy w sieci. Wiedzą o tym także przestępcy, którzy próbują wykorzystać tę sytuację i oszukać niczego...