7.7 C
Śrem
sobota, 10 kwietnia, 2021
Strona główna Aktualności Brodnica Jeden z dziesięciu - kto wybuduje sieć wodociągową w Brodnicy?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Jeden z dziesięciu – kto wybuduje sieć wodociągową w Brodnicy?

Dziesięciu oferentów złożyło dokumenty do Urzędu Gminy w Brodnicy w jednym z najważniejszych przetargów, jaki gmina ogłosiła w historii. Kto zajmie się budową sieci wodociągowej Brodnica – Piotrowo?

Jedna z najważniejszych inwestycji w historii gminy Brodnica wkrótce się rozpocznie. Samorząd niebawem ogłosi, jaki wykonawca zajmie się pracami związanymi z budową sieci wodociągowej w etapie I. Gmina na ten cela zaplanowała okrągły jeden milion złotych.

Do 30 marca swoje oferty mogli składać wykonawcy. Wpłynęło ich dziesięć z czego cztery złożone przez firmy z samego Śremu.

Najwyższą cenę za wykonanie zadania – niemal 1,2 mln złotych – złożyło przedsiębiorstwo z Piasków w powiecie gostyńskim. Z kolei na przeciwstawnym biegunie mamy firmę z Kalisza, która zadeklarowała się, że podejmie się tego zadania w kwocie niespełna 700 tysięcy złotych.

Chociaż od otwarcia ofert minął już ponad tydzień zwycięzca przetargu nie został jeszcze wyłoniony. Oferenci mają dodatkowy czas na uzupełnienie dokumentacji i dopiero wówczas poznamy wykonawcę inwestycji.

Zadanie związane z budową sieci wodociągowej Brodnica – Piotrowo podzielone zostało na dwa etapy. Niebawem gmina Brodnica ogłosi przetarg na realizację drugiego etapu inwestycji. – Czekamy na uzyskanie wszystkich niezbędnych zgód oraz pozwoleń. Kiedy je wszystkie będziemy posiadać ogłosimy przetarg na drugi etap inwestycji – wyjaśnia Marek Pakowski, wójt gminy Brodnica.

Źródłofot. Pixabay
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.
- reklama -

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...