-2.2 C
Śrem
piątek, 21 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Tak działa śremski punkt wymazów
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Tak działa śremski punkt wymazów

Do naszej redakcji, co kilka dni, zgłaszają się osoby skierowane na wymaz w kierunku Covid-19. Zwracają oni uwagę na trudności w dostaniu się na test.

– Wiecie ile czasu czeka się na test w śremskim szpitalu? Myślę, że to dobry temat na artykuł… Paranoja… – pisze do nas jeden z czytelników, któremu kilka dni kazano czekać na wymaz. – Domownicy do pracy chodzą normalnie, bo nie ma podstaw do kwarantanny… I tak się wirus roznosi… – dodaje.

Sprawdziliśmy zatem osobiście jak wygląda praca w punkcie wymazów, który znajduje się przy Szpitalu Powiatowym w Śremie. Na miejscu kolejki brak. Kolejnego dnia również… Poprosiliśmy o wyjaśnienie prezesa Michała Sobolewskiego.

Punkt wymazów czynny jest codziennie w godzinach porannych, a także popołudniowych oraz w weekendy. Osoby mające skierowanie na wymaz, mogą zarejestrować się telefoniczne. Wówczas nastąpi uzgodnienie terminu i godziny wykonania usługi. Jednak osoby, które się nie zarejestrują będą przyjmowane do wymazu w punkcie pobrań między osobami zarejestrowanymi wcześniej – wyjaśnia prezes

Punkt pobrań przy szpitalu czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 11.00. Na wymaz można także podjechać w godzinach popołudniowych.

  • w poniedziałek, wtorek, środę, piątek w godzinach 12.00 – 15.00,
  • w każdy czwartek tygodnia w godzinach 14.00 – 17.00.

Natomiast w soboty, niedziele i święta punkt pobrań czynny jest w godzinach 8.00 – 10.00. Przypomnijmy, że w Śremie punkt wymazów funkcjonuje jako Drive thru. Najlepiej udać się do niego własnym autem lub pieszo. Wcześniej można się umówić pod nr tel. 516 952 700, który aktywny jest w godzinach 8.00 – 16.00. Ale nie jest to konieczne.

Jak się przygotować?

Ministerstwo Zdrowia przypomina, by na badanie zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość, konkretnie ten, którego serię i numer podaliśmy osobie wystawiającej skierowanie na badanie. Natomiast minimum dwie godziny przed badaniem nie powinno się spożywać posiłków, ani płynów. Nie żujemy gumy, nie płuczemy ust i nosa, a także nie myjemy zębów. Warto również powstrzymać się od palenia papierosów.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Nie brakuje chętnych na remont dróg w gminie

Do przetargu na remont dróg w Brodnicy stanęło trzech oferentów, przy czym żaden nie jest z naszego powiatu i każdy mieści się w cenie,...

Śremska policjantka dała Julce nadzieję

„Pani kierownik, proszę podziękować ode mnie tej internetowej pani policjantce. U nas w domu dużo się zmieniło, mama ma pracę, ojciec już z nami...

Ponad pół powiatu w niebieskiej strefie ASF

Ponad pół powiatu śremskiego znalazło się w niebieskiej strefie ASF, czyli w obszarze zagrożenia afrykańskim pomorem świń. W tej strefie znalazły się gminy Śrem,...