8.5 C
Śrem
sobota, 10 kwietnia, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Śmiertelny wypadek. Pod Grabianowem zginęli bracia
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Śmiertelny wypadek. Pod Grabianowem zginęli bracia

Dwaj młodzi bracia, mieszkańcy gminy Brodnica, ponieśli śmierć na miejscu w wypadku, do którego prawdopodobnie doszło w nocy na lokalnej drodze z Marianowa do Grabianowa.

Służby o wypadku zostały poinformowane około godziny 6.30. Na miejsce pojechały strażackie zastępy ze Śremu oraz Brodnicy, dwa zespoły pogotowia ratunkowego oraz policja. Niestety na ratunek dla dwóch młodych osób było już za późno. Zarówno kierowca oraz pasażer w młodym wieku już nie żyli. ­

Prawdopodobnie do wypadku doszło w nocy, ale dopiero nad ranem ktoś zauważył rozbite auto.

Aby wydobyć poszkodowanych z wraku samochodu używaliśmy narzędzi hydraulicznych – mówi Dawid Niemier, strażak kierujący działaniami ratowniczymi na miejscu tragedii. – Po wydobyciu poszkodowany zostali oni przekazani załogom karetek pogotowia. Niestety z uwagi na wystąpienie już stężenia pośmiertnego stwierdzono zgon obu mężczyzn – dodaje strażak.

Auto, którym podróżowali dwaj bracia, mieszkańcy gminy Brodnica, uderzyło w mur. Zderzenie było potężne. Przód samochodu został bardzo poważnie zniszczony.

Z ustaleń policji wynika, że rodzeństwo jechało z kierunku Marianowa w stronę Grabianowa. Na łuku drogi z nieustalonych jeszcze przyczyn kierowca auta stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożny mur.

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki renault scenic, 21-letni mieszkaniec gminy Brodnica, jadąc trasą Marianowo-Grabianowo, wspólnie z 20-letnim bratem, również mieszkańcem gminy Brodnica, na łuku drogi stracił panowanie nad autem i uderzył w płot posesji w Grabianowie. Zarówno kierujący pojazdem, jak i pasażer ponieśli śmierć na miejscu” – informuje w mediach społecznościowych śremska komenda policji.

Na miejscu policja prowadzi czynności. Jest także prokurator. Ciała mężczyzn decyzją prokuratora zostaną zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.
- reklama -

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...