7.7 C
Śrem
sobota, 10 kwietnia, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Podpalenie w pustostanie. Jedna osoba poważnie poparzona
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Podpalenie w pustostanie. Jedna osoba poważnie poparzona

Dziś na terenie pustostanu przy ul. Mickiewicza w Śremie doszło do pożaru. Zdaniem straży pożarnej – było to podpalenie. W wyniku tego jedna osoba – bezdomny – doznał poparzeń ciała i śmigłowcem LPR zabrany został do szpitala.

Przed godziną 18.30 śremskie służby zostały powiadomione o pożarze pustostanu przy ul. Mickiewicza w Śremie. Ze wstępnych informacji wynikało, że wewnątrz mogą przebywać osoby postronne. To częściowo się potwierdziło, niemniej osoby postronne znajdowały się już poza budynkiem. Były to osoby bez stałego miejsca zamieszkania, które koczowały już w przeszłości w tym budynku.

Jedna z nich miała rozległe poparzenia całego ciała. Opatrzyli ją strażacy, a następnie trafiła pod opiekę załogi karetki pogotowia. Zdecydowano, że poparzony powinien trafić do wyspecjalizowanej placówki medycznej, wezwano więc helikopter LPR. Powietrzna karetka zabrała mężczyznę do szpitala. Drugą z osób zajął się naziemny zespół pogotowia z Gostynia.

Na miejscu pracowali także policjanci w tym śremscy kryminalni, którzy zajmują się ustalaniem wszelkich okoliczności pożaru.

Zdaniem straży pożarnej ogień pojawił się na skutek celowego działania. Wg nich prawdopodobną przyczyną powstania pożaru jest podpalenie.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.
- reklama -

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...