15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Z 29 ostało się 2. Nabór zakończony
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Z 29 ostało się 2. Nabór zakończony

Zakończył się nabór do Państwowej Straży Pożarnej w Śremie. Nabór zakończony pozytywnie i już niebawem prawdopodobnie dwa wolne wakaty zostaną obsadzone.

KP PSP w Śremie poinformowała w poniedziałek o zakończonym naborze do struktur śremskiej jednostki. Nabór zakończył się pozytywnie, a w jego ostatnim etapie o dwa miejsca w komendzie starało się trzech kandydatów. Cóż, jeden nie do końca spełnił oczekiwania kierownictwa i komisji konkursowej i wypadł słabiej w ogólnej ocenie od konkurentów.

Z informacji do jakich dotarliśmy wynika, że żadna z osób, która być może ostatecznie otrzyma pracę w śremskiej jednostce, nie jest z terenu powiatu śremskiego. Nie jest to także kobieta, chociaż ta startowała w naborze.

Nabór do śremskiej straży ogłoszony 1 marca cieszył się sporym zainteresowaniem. Swoje dokumenty aplikacyjne złożyło aż 29 kandydatów i kandydatek, pośród nich także mieszkańcy powiatu śremskiego.

Niestety zdecydowana większość z nich poległa już na etapie testu sprawnościowego. Do III etapu naboru, który obejmował m.in. sprawdzian z pływania oraz test lęku wysokości przeszło tylko czworo kandydatów. To pokazuje, jak wielkie wymagania sprawnościowe są stawiane kandydatom do służby w PSP.

Teraz przed kandydatami wyłonionymi z naboru dwa ostatnie zadania, od których również zależy, czy trafią do służby, czy też nie. Kandydaci zostali skierowania na ocenę zdolności psychicznej oraz fizycznej do pełnienia służby w PSP.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Wspólnie posprzątali teren rekreacyjny w Jarosławkach

W niedzielę, 19 września na plaży w Jarosławkach, na zaproszenie Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach oraz CK Książ Wlkp., zebrała się grupa wolontariuszy...

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...

Na crossie bez kasku. Nieprzytomny motocyklista w szpitalu

Około godziny 15.30 policja oraz pogotowie ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na motocyklu typu cross. Doszło do niego w trudno dostępnym terenie za wałami...