7.7 C
Śrem
sobota, 10 kwietnia, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Pijany kierowca wozu OSP wjechał w samochód mieszkańców powiatu
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Pijany kierowca wozu OSP wjechał w samochód mieszkańców powiatu

Dziś w Klęce na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 11 doszło do zderzenia wozu strażackiego z osobowym samochodem, którym jechali mieszkańcy Książa Wielkopolskiego.

Do zdarzenia doszło około godziny 17. Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 11 z drogą powiatową nr 436 doszło do zderzenia forda jednostki OSP w Klęce z osobowym seatem, którym podróżowali mieszkańcy powiatu śremskiego. Wóz strażacki jechał na sygnałach świetlnych i dźwiękowych – zadysponowani byli do zdarzenia nieopodal.

Na skrzyżowaniu oba pojazdy się zderzyły. W wyniku tego dwie osoby z seata doznały niegroźnych obrażeń ciała, ale nie była wymagana ich hospitalizacja. Natomiast żadnych obrażeń ciała nie doznały osoby podróżujące wozem strażackim.

Niemniej kierowca samochodu pożarniczego był pod wpływem alkoholu.  Jak przekazała nam st. asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Środzie Wielkopolskiej, kierujący wozem strażackim miał w organizmie 0,9 promila alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i wobec jego osoby prowadzone będą dalsze czynności.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości, a z takim przypadkiem mamy tutaj do czynienia, kierującemu wozem strażackim grozić może nawet kara pozbawienia wolności. Wg kodeksu karnego grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Kierujący wozem OSP Klęka musi się także liczyć z karą grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Może także spodziewać się sankcji już wewnątrz struktur OSP Klęka.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.
- reklama -

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...