2.1 C
Śrem
czwartek, 27 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Śrem Mieszkańcy ul. Orzechowej w Psarskiem toną w błocie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Mieszkańcy ul. Orzechowej w Psarskiem toną w błocie

Przeprawa przez błoto po kostki to codzienność mieszkańców ulicy Orzechowej w miejscowości Psarskie. Sytuacja pogorszyła się jeszcze bardziej, kiedy na ulicy zaczęły powstawać kolejne domy.

Batalia o odwodnienie, utwardzenie i położenie asfaltu na ulicy Orzechowej trwa od lat. Mieszkańcy ulicy Orzechowej w Psarskiem od lat także nie mogą doprosić się śremskiego magistratu o wybudowanie ulicy z prawdziwego zdarzenia.

Każdorazowo w sezonie deszczowym oraz na wiosnę, po roztopach, muszą zmagać się z karkołomną przeprawą przez kałuże, wyrwy czy błotniste przeszkody. Wszystko przez jakość drogi, która pozostawia wiele do życzenia. To droga gruntowa, która godnie z harmonogramem utrzymania dróg w gminie Śrem jest od czasu do czasu utwardzana, ale to zdaniem mieszkańców za mało. Po takim utwardzeniu sytuacja w niedługim czasie wraca do stanu sprzed.

– Teraz jest jeszcze gorzej – przekonują mieszkańcy ulicy. – Wszystko przez trwające prace budowlane. Powstają kolejne domy i ciężki sprzęt rozjeżdża to, co wg urzędu nazywa się drogą – żalą się.

Przejazd przez ulicę rzeczywiście graniczy z cudem. Nie dość, że dziury kolosalne, to jeszcze hałdy błota tworzą swego rodzaju głębokie koleiny. Przejechanie samochodem osobowym jest niemal niemożliwe, a co dopiero przejście suchą nogą.

Mieszkańcy mają żal do burmistrza Adama Lewandowskiego, że o nich zapomina, a po drugiej stronie, zaraz za drogą wojewódzką 310 powstają drogi z prawdziwego zdarzenia. Dziwią się, że tak się dzieje, bo o pomoc władze gminne prosili nie raz i nie dwa.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z ratuszem i czekamy na informacje zwrotną. Jak tylko Urząd Miejski w Śremie odpowie na nasze pytania, do tematu powrócimy.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

WOŚP 2022. Możesz zdobyć rower Lewandowskiego

30. finał WOŚP tuż tuż. W niedzielę, 30 stycznia wielkie granie. Krówka Mała już dziś prezentuje pierwsze gadżety, które trafiają na licytacje. A wśród...

Chciała uniknąć zderzenia, dachowała

Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.20. Na prostym odcinku drogi dachowała toyota yaris. Kobieta, która podróżowała samochodem wyszła z niego o własnych siłach. Wezwano...

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku. Zdaniem tej czwórki przewodniczący...