11.4 C
Śrem
niedziela, 16 maja, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Kolejna akcja LPR w Śremie. Pacjent był „po spożyciu”
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Kolejna akcja LPR w Śremie. Pacjent był „po spożyciu”

We wtorek, 30 marca służby ratunkowe zostały postawione na równe nogi. Do akcji ruszyli strażacy, policja, a nawet, w związku z brakiem karetki, załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Ostrowa Wlkp. Okazało się, że zasłabł około 50-letni mężczyzna. Był „po spożyciu”.

30 marca o godzinie 13.20 do dyspozytora wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który miał zaburzenia równowagi i tracił świadomość. Osoba ta leżała przy wejściu głównym do budynku śremskiego dworca PKS.

– W związku z tym, że nie było wolnej karetki, zostało zadysponowane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z Ostrowa Wlkp. Nasza jednostka pojawiła się na miejscu, aby zapewnić bezpieczne lądowanie śmigłowca – wyjaśnia asp. sztab. Dariusz Rogasik z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Śremie. Do pomocy ruszyli również druhowie z OSP Pysząca.

Strażacy, w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem u pacjenta, ubrali się w specjalne kombinezony. Załoga LPR poddała mężczyznę badaniu na koronawirusa. Wynik był ujemny. Pacjent był agresywny i „po spożyciu”. Podczas interwencji medyków uskarżał się na złe samopoczucie. W związku z tym, w asyście lekarza, został przetransportowany policyjnym radiowozem do szpitala. Podczas tych czynności strażacy zabezpieczali teren lądowiska załogi LPR.

Cała akcja trwała ponad godzinę. Do pomocy zostało zaangażowanych kilkanaście osób. Środków finansowych nie sposób na gorąco podliczyć. Czy były adekwatne? Czekamy na Państwa opinie.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Luzowanie obostrzeń. Wraca gastronomia w ogródkach czy zdjęcie maseczek

Gastronomia po ponad półrocznym zamknięciu zaczynie się otwierać w sobotę. Na pełne otwarcie lokali musimy poczekać do 28 maja, ale już od jutra będzie...

Zawsze uśmiechnięty i pełen wigoru. Damian Wesołowski nowym dzielnicowym KPP Śrem

Sierżant sztabowy Damian Wesołowski w służbie Policji jest od 2006 roku. Od samego początku zawodowo związany jest ze Śremie. Najpierw służył w konwojówce, a...

Mieszkańcy Niesłabina nie chcą mieszkać obok żwirowni

Wracamy do tematu opisywanego na łamach „Tygodnia”. W artykule zatytułowanym „Czy w Niesłabinie powstanie żwirownia?” poruszaliśmy kwestię działań inwestora na jednej z działek w...