31 C
Śrem
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościKsiąż Wlkp.Urzędnicy ksiąskiego magistratu apelują o porządek
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Urzędnicy ksiąskiego magistratu apelują o porządek

Ordnung muss sein – głośni niemieckie przysłowie, tak chętnie przytaczane na ziemiach Wielkopolski. Nie od dziś bowiem wiadomo, że Wielkopolanie słyną z zamiłowania do porządku. Choć niestety nie wszyscy. Urzędnicy ksiąskiego magistratu apelują o zaprzestanie dewastacji miasteczka.

– Ostatnie lata to niewątpliwie czas rozwoju gminy Książ Wlkp., co szczególnie można zauważyć w sferze inwestycji. Każdego roku spora część ksiąskiego budżetu przeznaczana jest na sukcesywne rozbudowywanie infrastruktury, tworzonej lub modernizowanej głównie z myślą o mieszkańcach naszej gminy. Do tego typu przedsięwzięć należą również miejsca ogólnodostępne, takie jak park, amfiteatr, place zabaw i tereny rekreacyjne, które przyciągają sporą część ksiąskiej społeczności. Obszary te z założenia powinny być przestrzenią do wytchnienia i wypoczynku, jednak w ostatnim czasie przebywanie na nich nie należy do najprzyjemniejszych z uwagi na akty wandalizmu – podkreślają urzędnicy.

Czytaj także: Wójt Brodnicy wypowiada wojnę drogowym śmieciarzom

Wandale uwzięli się na obiekty małej architektury, w szczególności niszczą ławki i kosze na śmieci. Odpadki zamiast trafiać do pojemników są wyrzucane na ulicę. – Zaśmiecanie całego obszaru negatywnie wpływa na wizerunek miasta i okolicznych wsi, a także zniechęca pozostałych użytkowników do korzystania z przestrzeni publicznej. Co więcej, odtworzenie tej infrastruktury powoduje duże obciążenie dla budżetu gminy i tym samym środki finansowe, które mogłyby zostać przeznaczone na nowe przedsięwzięcia, zostają ponownie ulokowane na ten sam, tyle że naprawczy cel – wyjaśnia magistrat.

Burmistrz Książa Wlkp. apeluje do wszystkich mieszkańców o większą troskę o wspólne dobro, jakim jest przestrzeń miejska. – Dbajmy o porządek, cieszmy się terenami zielonymi, coraz to lepszą infrastrukturą, a także nie pozostawajmy obojętni na chuligańskie wybryki! – prosi Teofil Marciniak.

Jeśli jesteście świadkami takiego zdarzania, zwracamy się z prośbą o interwencję. Zgłoszenie można przekazać telefonicznie do Posterunku Policji w Książu Wlkp. pod numerami: 47 77 343 50 i 47 77 343 51 lub do Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp. pod numerem: 61 28 22 001 – podpowiadają urzędnicy

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe