28.9 C
Śrem
sobota, 19 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności Brodnica Nowy nabytek dla ZSR w Grzybnie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Nowy nabytek dla ZSR w Grzybnie

Zespół Szkół Rolniczych w Grzybnie doposażył się w nowy pojazd, którym uczniowie będą dowożeni na praktyki. Zakup osobowego busa marki toyota nie byłby możliwy, gdyby nie finansowe wsparcie z powiatu śremskiego.

29 marca oficjalnie do szkoły rolniczej w Grzybnie zawitał nowy samochód. Pojazd będzie przeznaczony do transportu uczniów kierunków, w których kształci ZSR w Grzybnie, na praktyki. Zakup auta był konieczny, z uwagi na stan techniczny i wiek poprzedniego samochodu, który pełnił tę funkcję.

– Samochód wraz z zapleczem serwisowym oraz kompletem „zimowek” kosztowało 117 tys. zł – mówi Wojciech Lisek, dyrektor ZSR w Grzybnie. – To auto jest nowe, tzn. z rocznika 2021 – dodaje.

To, że wybór padł na toyotę, a nie innego producenta pojazdów to wynik czystej ekonomii. – Sam samochód kosztował 105 tys. zł. W tej cenie inny z producentów nie oferował nam samochodu z tego rocznika, tylko modele ubiegłoroczne i to w dodatku w wyższej cenie – wyjaśnia dyrektor szkoły.

Bez nowego samochodu młodzież z ZSR miałaby problem z dostaniem się na praktyki. Poza tym coraz więcej kierunków kształcenia w szkole wymaga wywożenia uczniów na praktyki.

Janusz Taciak, wieloletni były dyrektor szkoły, a obecnie członek zarządu powiatu śremskiego, nie krył zadowolenia, że do szkoły sprowadzono nowy samochód. Jak bowiem przyznał, z uwagi na fakt, że w placówce znajduje się wiele kierunków kształcenia uczniów, szkoła musi stale się rozwijać, unowocześniać. – Niezbędnym było doposażyć szkołę i zakupić takie auto, ponieważ obecne auto ma już 20 lat, swoje już przejechało i jest bardzo wyeksploatowane – tłumaczył.

Zakup samochodu sfinansowano ze środków budżetu starostwa powiatowego w Śremie.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...