8.5 C
Śrem
sobota, 10 kwietnia, 2021
Strona główna Sport Powalczy o minimum na ME
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Powalczy o minimum na ME

Przed dużym wyzwaniem stanie w najbliższą sobotę Michał Majchrzak. Biegacz z Dolska powalczy bowiem o minimum kwalifikujące do udziału w Paralekooatletycznych Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy.

Michał Majchrzak ma za sobą trzeci, a zarazem ostatni zimowy obóz przygotowawczy do sezonu. Wraz z częścią kadry Polski oraz kolegami ze startu Poznań, którego jest reprezentantem przez 13 dni ładował przysłowiowe akumulatory w Kozienicach (pod Warszawą).

Całą zimę trenuję siedem razy w tygodniu, bo zdaję sobie sprawę, że tylko dobrze przepracowany okres przygotowawczy może dać wymierne efekty – mówi Michał Majchrzak. – Nie ma czasu na to, aby się oszczędzać, bo lato zawsze to zweryfikuje – dodał.

24-letni biegacz z Dolska formę przygotowuje pod kątek startu w Mistrzostwach Polski, które w połowie maja odbędą się w Krakowie.

Sądziłem, że pierwszy start w tym roku to będzie miting w pierwszy weekend maja, który byłby ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami – mówi Michał Majchrzak. –Tymczasem niespodziewanie pojawiła się możliwość startu w najbliższą sobotę w Słupsku, gdzie mogę powalczyć o minimum na Mistrzostwa Europy, które na początku czerwca odbędą się w Bydgoszczy. To będzie pierwsza i jedyna szansa, więc nie mam nic do stracenia. Ostatni tydzień wyluzowałem z treningami, żeby złapać świeżość i jestem dobrej myśli, bo forma jest – tłumaczy.

W Słupsku reprezentant Startu pobiegnie na 400 metrów, gdzie jego życiowy rekord to 55,01 sekundy.

Rozmawiałem z moim trenerem Andrzejem Wróblem, który żartował, że najlepiej jakbym pobiegł poniżej 50 sekund, ale to czas, który dałby pewnie medal na mistrzostwach – śmieje się Michał Majchrzak. – Tak czy owak, aby myśleć o zakwalifikowaniu się muszę pobić swoją życiówkę i realny czas, który da przepustkę do poniżej 54 sekund. Jadę pełny wiary i nadziei, a co będzie czas pokaże – dodaje.

- reklama -

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...