20 C
Śrem
sobota, 2 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaMateriał partneraJak zyskać dzięki panelom fotowoltaicznym?
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Jak zyskać dzięki panelom fotowoltaicznym?

Ostatnimi czasy niezwykle często poruszanym w mediach tematem są panele fotowoltaiczne i szerzej – Odnawialne Źródła Energii. Jest tak nie bez powodu. Z roku na rok rachunki za prąd  zwiększają się. Na szczęście dzięki fotowoltaice zyskać możemy spore oszczędności.

Istnieje także szeroki program rządowych dotacji dla osób chcących zainstalować panele w swoim domu. Warto zastanowić się więc, czy teraz nie jest najlepszy moment na inwestycję w panele fotowoltaiczne?

Stały wzrost cen za energię elektryczną

Jak napomknęliśmy już we wstępie ma obecnie miejsce wielki wzrost cen za energię elektryczną. W wielu przypadkach jest to szczególnie dobrze widoczne, kiedy to z miesiąca na miesiąc za nasz prąd płacić musimy coraz więcej. Ceny szybują niemalże pionowo w górę. Jeżeli chodzi o prognozy na przyszłość, to również i one nie wyglądają kolorowo. Obserwujemy bowiem znaczną tendencję wzrostową wspomnianych cen i nic nie wskazuje, że miałyby one kiedykolwiek spaść.

Jak przeciwdziałać wzrostowi cen za prąd?

Jest to więc sytuacja korzystna dla dostawców energii elektrycznej, a dramatyczna – dla jej odbiorców. Ci ostatni spodziewać się bowiem mogą na tym polu jedynie drożyzny. Niestety wzrostowi cen za prąd w żaden sposób nie można przeciwdziałać. Na szczęście istnieje inne wyjście: zainstalowanie na dachu swojego domu, bądź firmy – paneli fotowoltaicznych.

Źródło: Pixabay

Ile mogę oszczędzić dzięki panelom fotowoltaicznym?

Podstawową i największą zarazem korzyścią, która wynika z korzystania z paneli fotowoltaicznych jest oczywiście walne zmniejszenie swoich comiesięcznych rachunków za energię elektryczną. Dobrze dopasowana do danego klienta inwestycja w panele fotowoltaiczne da mu bowiem możliwość zapłacenia za 1 MWh nawet aż 90% mniej.

Źródło: https://www.jkt-solar.pl/fotowoltaika-dla-domu/

Ale nie tylko w taki sposób zyskać możemy na wspomnianym rozwiązaniu. Inną, wartą wspomnienia w tym kontekście kwestią jest szeroki program wsparcia rządowego Mój Prąd. Jest ono kierowane do osób fizycznych, a jego celem jest zwiększenie produkcji energii z mikro źródeł fotowoltaicznych. Warunki są niezwykle korzystne, sprowadzają się bowiem do sfinansowania nawet do 50% kosztów instalacji. Jeżeli chcemy więc, by rząd zapłacił za nas nawet połowę ceny założenia paneli – to po spełnieniu warunków – nic nie stać będzie temu na przeszkodzie.

Panele fotowoltaiczne to inwestycja w przyrodę

Ale panele fotowoltaiczne to nie tylko realne zmniejszenie swoich rachunków za prąd, jak i możliwość skorzystania ze wspomnianego powyżej dofinansowania. Należy dodać do tego wartość, jaką jest ochrona przyrody. Korzystając bowiem z proekologicznych źródeł energii – walnie przyczyniamy się do pozostawienia nieskażonego świata naszym dzieciom.

Podsumowanie

Jak więc widzimy korzystając z paneli fotowoltaicznych zyskać możemy na kilku różnych płaszczyznach: zabezpieczając się przed wzrostem cen za prąd, realnie obniżając swoje comiesięczne za niego opłaty, a także korzystając z rządowego dofinansowania. Nie wolno jednak zapomnieć o wspólnym dobru – jakim jest ochrona przyrody.

 

A to ciekawe