7.7 C
Śrem
sobota, 10 kwietnia, 2021
Strona główna Sport Został wicemistrzem Wielkopolski
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Został wicemistrzem Wielkopolski

Reprezentant Warty – Dawid Szymański, został wicemistrzem Wielkopolski. Młody śremski bokser po srebrny medal sięgnął w Poznaniu walcząc w kategorii kadetów.

Pierwsza połowa marca to pracowity czas dla śremskich bokserów, którzy pokazali się w ringu na dwóch zawodach. W dniach 6-7 marca w Poznaniu odbywały się Mistrzostwa Wielkopolski Kadetów i Juniorów. Jako jedyny Wartę reprezentował Dawid Szymański. W swojej kategorii wiekowej i wagowej miał on jednego rywala i w efekcie bez eliminacji walczył o złoto. Mimo dobrej walki podopieczny Patryka Klupsia musiał uznać wyższość swojego rywala. Przegrał na punkty i tym samym zdobył srebro oraz tytuł wicemistrza Wielkopolski kadetów. Dawid ubiegać będzie się teraz o udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Na eliminacje do tej imprezy uda się do Piły, gdzie rywalizować będzie z zawodnikami z okręgu dolnośląskiego.

Ciężko pracujemy na treningach i jesteśmy dobrej myśli – mówi trener Patryk Klupś. – Nie mamy nic do stracenia. Trzeba podjąć rękawicę i powalczyć o udział w olimpiadzie. Zakwalifikowanie się do tej impasy byłoby sporym sukcesem – dodał.

Tydzień później trener Patryk Klupś wraz z siedmioma zawodnikami udał się do Włoszakowic. Tam rozgrywany był bowiem XXIII Turniej Bokserski im. Włodzimierza Pawlaka, którego organizatorem był Klub Sportowy Polonia 1912 Leszno. 13 marca okazał się być jednak pechowy dla śremskich bokserów, którzy schodzili z ringu pokonani.

Dla większości były to debiuty w ringu – mówi trener Patryk Klupś. – Udało się sparować pięć walk, z czego trzy w ramach turnieju i dwie sparingowe. Widać było, że chłopcom towarzyszyła trema. Pierwsze kroki za nimi. Mamy materiał do analizy i wiemy nad czym musimy pracować – dodał.

- reklama -

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...