9.4 C
Śrem
poniedziałek, 18 października, 2021
Strona główna Aktualności Koronawirus – kościoły pozostaną otwarte
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Koronawirus – kościoły pozostaną otwarte

Trzecia fala koronawirusa staje się faktem. Dziś poznamy nowe obostrzenia, ale jedno jest pewne – kościoły pozostaną otwarte dla wiernych.

Wczoraj tj. w środę 24 marca minister zdrowia spotkał się z przedstawicielami związków wyznaniowych. Wydano wspólne oświadczenie.

„Kierując się troską o życie i zdrowie wiernych, uczestniczących w życiu Kościoła, apelujemy do wszystkich księży proboszczów o bardzo poważne podejście do obowiązujących zasad dotyczących liczby wiernych, którzy w jednym czasie mogą uczestniczyć w nabożeństwach”. – ten fragment wspólnego oświadczenia KEP i Ministerstwa Zdrowia jednoznacznie wskazuje, że kościoły nie zostaną objęte większymi, niż dotychczas restrykcjami.

Wiele osób ma problem z tym, że wielkopowierzchniowe centra handlowe są zamykane, ale kościoły już nie. Czy słusznie? Ocenę działań rządu zostawiamy Czytelnikom.

Tymczasem już dziś poznamy nowe restrykcje pandemiczne. Konferencja prasowa Andrzeja Niedzielskiego oraz premiera Morawieckiego zaplanowana została na godzinę 11.00.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Autobus stanął w płomieniach. Nocna akcja strażaków

Nocą, kilka minut po godzinie 3, straż pożarna została powiadomiona o pożarze autobusu jak się później okazało na ul. Włókniarzy w Śremie. Zgłoszenie było...

Uwijali się, jak w ukropie. Zamenhofa już otwarta

W czwartek 7 października rozpoczął się remont ul. Zamenhofa w Śremie. Natomiast już w piątek 15 października w godzinach wieczornych z ulicy zniknęła większość...

30-lecie Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong

Cykl koncertów inauguruje obchody 30. rocznicy Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong, którego finałem będzie koncert jubileuszowy w maju 2022 roku. Organizatorem koncertów jest Janusz...