17.1 C
Śrem
sobota, 2 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremDziurawy slalom gigant na Wojska Polskiego
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Dziurawy slalom gigant na Wojska Polskiego

Mieszkańcy ul. Wojska Polskiego proszą nas o wsparcie. Ich codzienne życie to dosłowna droga przez mękę. Mowa tu o dziurach w jezdni. Ulica Wojska Polskiego przypomina dziś szwajcarski ser. Kiedy ją załatają?

– Ta sytuacja woła o pomstę do nieba! Musicie to opisać! Przecież tą drogą nie da się jeździć – denerwuje się pan Janusz. Mieszkaniec ul. Wojska Polskiego poprosił nas o nagłośnienie stanu drogi. Faktycznie ulica przypomina szwajcarski ser, a poruszanie się po niej wymaga nie tylko cierpliwości, ale i sporej precyzji.

Mieszkańcy mówią, że fatalny stan drogi zgłaszali już wielokrotnie. Gołym okiem widać, że konieczna jest szybka modernizacja nawierzchni. Na zdjęciach widać, że pierwsze prace przygotowawcze zostały już poczynione. Ale dalej cisza… – Wjechanie w taką dziurę najczęściej kończy się uszkodzeniem auta. I kto mi za to zapłaci? – pyta nasz czytelnik.

Sprawą zajął się również Hieronim Bartkowiak radny powiatowy, który napisał interpelację. – Obecny stan jezdni na ul. Wojska Polskiego jest bardzo zniszczony. Jadąc od ul. Kilińskiego w kierunku urzędu skarbowego napotykamy na wyrwy w asfalcie, bardzo niebezpieczne dla pojazdów samochodowych. W zasadzie cała ulica, aż do skrzyżowania z ul. Zamenhofa jest zniszczona. Wnioskuję o likwidację ubytków – napisał radny.

Pismo zostało złożone w starostwie powiatowym w Śremie 11 marca. Do tej pory nie wpłynęła odpowiedź. Przy czym warto zaznaczyć, że droga ta należy do zasobów gminy i to właśnie gmina odpowiada za jej naprawę. Odpowiedź urzędników jest dość lakoniczna. – W dniu 23 marca br. Urząd Miejski w Śremie podpisał umowę na modernizację dróg asfaltowych, w ramach której prace remontowe na ul. Wojska Polskiego w Śremie, jak i na pozostałych ulicach już trwają – wyjaśnia Adrian Wartecki, naczelnik Pionu Komunikacji Społecznej i Informatyzacji.

Nie pozostaje zatem nic innego jak mieszkańcom uzbroić się w cierpliwość i z utęsknieniem wypatrywać ekipy remontowej.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe