7.7 C
Śrem
sobota, 10 kwietnia, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Wilki w gminie Śrem
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Wilki w gminie Śrem

Po raz kolejny w powiecie natrafiono na namacalne dowody polowania wilków w okolicy. Tym razem czytelnik Tygodnia szczątki jeleniowatego znalazł w okolicy Mórki i Wyrzeki.

Wilk to piękne zwierzę, które znajduje się pod ścisłą ochroną w Polsce. W naszym kraju populacja tych drapieżników się odradza, więc nikogo nie powinny zaskakiwać widoki resztek po polowaniu tych psowatych.

Na takie szczątki, prawdopodobnie jednego z przedstawicieli jeleniowatych, natrafił pan Jakub, który spacerując w okolicach Mórki i Wyrzeki podesłał nam zdjęcie widoczne u góry ekranu.

Takich obrazków pewnie będziemy widzieli coraz więcej, bo i wilków jest więcej, jak przed laty. Niemniej nie należy obawiać się ich obecności. Te duże drapieżniki zasadniczo unikają kontaktu z człowiekiem, a podczas przypadkowego spotkania nie zachowują się agresywnie i zazwyczaj szybko się oddalają. W sytuacji napotkania tych drapieżników należy przede wszystkim zachowywać się spokojnie i nie zbliżać się do zwierząt.

W przypadku zaobserwowania dziwnie zachowujących się wilków lub innych drapieżników nie przejawiających bojaźni przed człowiekiem należy powiadomić odpowiednie służby.

 

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.
- reklama -

Najczęściej czytane

Uwaga! Wilki w gminie Brodnica [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Dotychczas mówiło się tylko o obecności wilków na terenie gminy Brodnica, ale teraz trafiono na namacalne dowody żerowania tych drapieżników w okolicy. W Ludwikowie...

Pożar w Wyrzece. Trwa akcja gaśnicza płonącego budynku mieszkalnego

Krótko przed godziną 10 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku w Wyrzece. Na miejscu jako piersi byli miejscowi ochotnicy z Wyrzeki, którzy ustalili,...

Koronawirus w śremskiej podstawówce!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie COVID-19. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji dyrekcja placówki powiadomiła rodziców uczniów...